SİİRT HABERLERİ

Suriyeli çocukları ısıtan yardım kampanyası

AA / Zekeriya Güneş
25.02.2016 - 11:36Son Güncelleme :

- ADEM çalışanları, "İlmek İlmek Kardeşlik Köprüsü'' kampanyası kapsamında ördükleri atkı ve bereleri, Suriyeli 120 öğrenciye hediye etti- Suriyeli öğretmen Hammud Elmatar: "Suriyeli çocuklar adına bize sahip çıktıkları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Başbakan Davutoğlu'na teşekkür ediyoruz"

AA / Zekeriya Güneş

SİİRT (AA) - Siirt'teki Aile Destek Merkezi (ADEM) çalışanları, ''İlmek İlmek Kardeşlik Köprüsü'' kampanyası kapsamında ördükleri atkı ve bereleri Suriyeli 120 öğrenciye dağıttı.

ADEM çalışanları, Siirt İHH İnsani Yardım Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 14 Eylül Ortaokulunda eğitim gören Suriyeli 120 öğrencinin üşümemesi için atkı ve bere ördü. Evlerinde hazırladıkları pasta ve böreklerle okula gelen çalışanlar, atkı ve bereleri öğrencilere teslim etti.

ADEM İl Koordinatörü Nurten Temiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli çocuklara destek olmaya çalıştıklarını belirterek, "Bize sığınan Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkıyoruz. 'Kış gününde minik eller üşümesin' sloganıyla yola çıktık. El emeği göz nuru atkı ve bereleri teslim ettik, çocuklarımızın dualarını aldık" dedi.

Ülkeyi karıştırmak isteyenlere de mesajları olduğunu belirten Temiz, "Ülkemizi karıştırmak isteyenlere sesleniyoruz; 'Peki biz nereye gideceğiz?' Bu ülkeye hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bir dönemi yaşıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Arapça öğretmeni Suriyeli Hammud Elmatar ise Esad'ın zulmünden kaçıp, Türkiye'ye sığındıklarını belirterek, burada kendilerine gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Türkiye halkının her şeyini kendileriyle paylaştığını kaydeden Elmatar, "Suriyeli çocuklar adına bize sahip çıktıkları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür ediyoruz. Esad rejmine destek veren Rusya'nın Suriye'de yaptığı zulmü endişeyle takip ediyoruz. Umarız ülkemizdeki iç savaş bir an önce biter ve kendi ülkemizde çocuklarımıza eğitim veririz'' diye konuştu.

Suriyeli çocuklar da kendilerine verilen hediyeler dolayısıyla ADEM çalışanlarına teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Suriyeli çocukları ısıtan yardım kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 11 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli çocukları ısıtan yardım kampanyası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı