ŞANLIURFA HABERLERİ

Suriyeli çocuklara adaptasyon eğitimi

DHA
30.03.2016 - 15:04Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) –ŞANLIURFA’da, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Suriyeli çocuklara sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan İl Çocuk Hakları Komitesi, Suriyeli çocuklara sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi verdi. Çocuk Hakları Daire Başkanı Bayram İnce, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, UNİCEF temsilcisi Nilgün Çavuşoğlu ile Suriyeli ve Türk çocukları katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, amaçlarının Suriyeli çocukların kültür farklılıklarını sonlandırmak olduğunu belirterek, "Bu eğitimin amacı Suriyeli ve Türk çocuklarının kültür farklarını ve aynı ortam içinde uyum sağlayarak yaşamalarının hedefliyoruz. Suriyeli mültecilere Anadolu’nun misafirperverliğini en iyi şekilde göstermek, oluşan kültürel farklılıkların minimize olması için bu tür eğitim faaliyetlerini sürdüreceğiz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Suriyeli çocuklara adaptasyon eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli çocuklara adaptasyon eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı