NEVŞEHİR HABERLERİ

Suriyeli çocuklar için Türkçe kursu

AA / Osman Aytekin
27.02.2016 - 15:39Son Güncelleme :
AA / Osman Aytekin

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde yaşayan Suriyeli sığınmacı ailelerin çocukları için İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Türkçe kursu açıldı.

Derinkuyu Milli Eğitim Müdürü Hacı Dündar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birinci seviye kursta iki ayrı sınıfta 60 Suriyeli çocuğun eğitime alındığını, 128 saat ders görecek çocuklar için daha sonra ikinci seviye Türkçe kursunun da açılacağını belirtti.

İlçede yaşamakta olan sığınmacı ailelerden talepler geldiğini dile getiren Dündar, mart ayı içinde üçüncü bir sınıfın daha oluşturulması için başvuruların alınmaya başlandığını ifade etti.

Dündar, "Mülteci sorunu hem Türkiye'yi hem bütün dünya ülkelerini acı hadiselerle imtihan etmeye çalışıyor. Suriyeli çocuklara sahip çıkmanın, onlara eğitim vermenin iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Suriyeli çocuklar için Türkçe kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli çocuklar için Türkçe kursu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı