HATAY HABERLERİ

Suriyeli ailenin geçim mücadelesi

AA / Hilmi Tunahan Karakaya
25.02.2016 - 12:50Son Güncelleme :

- Suriye'den kaçarak Hatay'ın Hassa ilçesine sığınan evli ve 3 çocuklu Heysem Jebüti (47), bel rahatsızlığı yüzünden çoğu zaman çalışamadığı için evin geçimini sağlamakta zorluk çekiyor

AA / Hilmi Tunahan Karakaya

HATAY (AA) - Suriye'den kaçarak Hatay'ın Hassa ilçesine sığınan evli ve 3 çocuklu Heysem Jebüti (47), bel rahatsızlığı yüzünden çoğu zaman çalışamadığı için evin geçimini sağlamakta zorluk çekiyor.

Şam'dan 3 yıl önce Türkiye'ye gelen Jebüti, çocuklarının karnını doyurabilmek için yardım bekliyor.

Hayatta kalmak için ülkesinden kaçmak zorunda kaldığını belirten Jebüti, ülkesinde boyacılık yaptığını ve maddi durumlarının o zamanlarda iyi olduğunu söyledi.

Ancak şimdi rahatsızlığı yüzünden iş bulamadığını ve nadirde olsa günü birlik işlere gittiğini anlatan Jebüti, şöyle devam etti:

"Savaş yüzünden yaşamımız alt üst oldu. Çok zor günler geçiriyoruz. İyi olduğum zamanlarda günlük işlere gidiyorum. Ancak yaklaşık iki aydır evde yatıyorum, belimden rahatsızım ve evimize iki aydır para girmiyor. Evimizin kirasını bir ay ödeyebilsem diğer ay ödeyemiyorum. Üstelik her ay elektrik, su faturası geliyor. Hangisini ödeyeceğimizi bilmiyorum."

Jebüti, kendilerine uzanacak bir yardım elini beklediklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Suriyeli ailenin geçim mücadelesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli ailenin geçim mücadelesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı