Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Suriye'deki yangın Türkiye'ye sıçradı

  A.A
  12 Ağustos 2012 - 15:29Son Güncelleme : 12 Ağustos 2012 - 16:21

  Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Kesep kasabasında ormanlık alanda çıkan yangının Türkiye'ye sıçradığı bildirildi. Yayladağı Sınır Kapısı’ndaki kızılçam ormanına sıçrayan yangın 2 saatlik yoğun müdahale ile kontrol altına alındı.

  Suriye'nin Kesep kasabasının ormanlık alanlarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

  Hatay'ın Yayladağı ilçesinde bulunan Yayladağı Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Suriye'deki yerleşim yerinin hemen yanında çıktığı gözlenen yangın, Türkiye'ye tarafına sıçradı.

  Yayladağı Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin, Türkiye tarafındaki yangını söndürmek ve Yayladağı Sınır Kapısı'na ulaşmaması için karadan yoğun bir çalışma yapılıyor.

  YANGIN TÜRKİYE SINIR KAPISINA DAYANDI / FOTO GALERİ

  SINIR KAPISINDAKİ GİRİŞ ÇIKIŞLARA İZİN VERİLMİYOR

  Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Kesep kasabasında ormanlık alanda çıkan ve Türkiye'ye sıçrayan yangın nedeniyle Yayladağı Sınır Kapısı'ndan giriş ve çıkışlara geçici olarak izin verilmediği bildirildi.

  Yangın sebebiyle, yetkililerce Yayladağı Sınır Kapısı'ndan giriş ve çıkışlara izin verilmediği belirtildi.

  Yetkililer, yangının kontrol altına alınması ve söndürmesinden sonra sınır kapısındaki giriş ve çıkışların devam edeceğini ifade ettiler.

  YANGIN 2 SAATTE KONTROL ALTINA ALINDI

  Suriye’nin Lazkiye iline bağlı Kesep Sınır Kapısı yakınlarında başlayıp, Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ndeki Yayladağı Sınır Kapısı’ndaki kızılçam ormanına sıçrayan yangın 2 saatlik yoğun müdahale ile kontrol altına alındı.

  Yayladağı Sınır Kapısı’nı tehdit eden yangına Hatay Orman İşletme Müdürlüğü’ne 20 yangın söndürme işçisi, 7 arazöz ile müdahale etti. Yaklaşık 2 saatlik etkili çalışmayla alevler gümrük kapısı ve park alanına sıçramadan kontrol altına alındı. Hatay Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Gümrük kapısındaki görgü tanıkları Suriye tarafında bir patlama sesi duyulması ardından dumanların yükseldiğini söyledi. Yangın nedeniyle Yayladağı Gümrük Kapısı geçici olarak kapatıldı. Taşıtların geçişlerine yangın tehlikesinin sona ermesinin ardından yeniden başlanacağı belirtildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı