Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Suriye'deki olaylarda 55 kişi öldü

  A.A.
  01 Temmuz 2012 - 18:41Son Güncelleme : 01 Temmuz 2012 - 20:36

  Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ordunun çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik hava destekli ve ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda ve açılan ateşte çoğu Şam'ın banliyölerinde olmak üzere 55 kişinin öldüğünü bildirdi.

  Londra merkezli örgüt, ordunun, ülkenin kuzeyinde yer alan İdlib kenti ve çevresinde hava destekli ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 10, Şam'ın birçok banliyösünde güvenlik güçlerince düzenlenen baskınlarda açılan ateş sonucunda 14, Humus ve Dera'da 8'er, Hama'da 6, Halep'te 7 ve Dey Ez Zor ve Haseke'de birer kişinin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin yaralandığını kaydetti.
  Bu arada, ordunun, Humus'un Rastan ilçesini top ateşine tuttuğu, bölgeden dumanların yükseldiğini belirten Suriye Genel Devrim Konseyi de Lazkiye'nin banliyölerinde yeni katliamların yaşanmasından endişe edildiğini ifade etti.
  Humus'un birçok semtinde şiddetli çatışmaların yaşandığını ve kentin afet bölgesi haline geldiğini bildiren konsey, birçok kentte ordunun operasyonlarına devam ettiğini açıkladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı