ŞANLIURFA HABERLERİ

Suriye'deki iç savaş

AA / Halil Fidan
27.02.2016 - 14:30Son Güncelleme :

- Terör örgütleri PYD ile DAEŞ arasında Tel Abyad'da devam eden çatışmalar nedeniyle Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki vatandaşlardan sokağa çıkmamaları istendi

AA / Halil Fidan

ŞANLIURFA (AA) - Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD ile DAEŞ mensupları arasında devam eden çatışmalar nedeniyle Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde vatandaşlara sokağa çıkmamaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Tel Abyad'da gece saatlerinde başlayan çatışmalar, zaman zaman şiddetini artırarak sürüyor. Kentteki çatışmalar, Akçakale ilçesinden de duyuluyor.

Savaş uçaklarının terör örgütü DAEŞ mevzilerini bombaladığı çatışmalar nedeniyle Akçakale Kaymakamlığınca vatandaşlara sokağa çıkmamaları konusunda uyarı yapılıyor.

Anonslarda çatışmalarda kullanılan mühimmatın zaman zaman sekerek Türkiye tarafına isabet ettiği, bu nedenle vatandaşların can ve mal güvenlikleri için mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları yönünde ikazlar yer alıyor.

Bu arada, Türkiye-Suriye sınırında konuşlu güvenlik güçleri, hudut hattındaki önlemlerini artırdı. Bazı vatandaşlar da sınır hattına gelerek gelişmeleri izledi.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Suriye'deki iç savaş hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriye'deki iç savaş haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı