SAKARYA HABERLERİ

Suriye'deki iç savaş

AA / Emre Ayvaz
25.02.2016 - 16:18Son Güncelleme :
Suriyedeki iç savaş
AA / Emre Ayvaz

SAKARYA (AA) - Sakarya'da Suriye'deki iç savaşa tepki için program düzenlenecek.

Sakarya Gençlik Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, Suriye'de yaşanan olaylarda 500 bine yakın insanın hayatını kaybettiği bildirildi.

Suriye'de yaşanan olayların 6. yılına girildiği belirtilen açıklamada, "Tarih, mazlum coğrafyalardaki katliamlara çanak tutan vicdan yoksunu politikaları asla silemeyecektir. Türkiye hak ve batıl ayrımında her zaman olduğu gibi hakkın yanında saf tutmaya devam etmekte, Sakarya ise kan ve gözyaşından beslenen coğrafyalardan gelen muhacirlerle sofrasını, aşını, suyunu paylaşmayı sürdürmektedir. Heyet olarak Suriye konusunda tüm hemşehrilerimizin dikkatlerini çekmek ve bu konudaki bilinci arttırmak ayrıca yardımların sayısını çoğaltmak için büyük bir eylem gerçekleştireceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Suriye’de, 5 yılda Adapazarı, Serdivan ve Erenler nüfusu kadar insanın yaşamını yitirdiği belirtilerek, "'Suriye İçin 460 Bin Adım’ eylemini düzenliyoruz. 5 Mart'ta gerçekleştireceğimiz organizasyona geniş katılımlı bir yürüyüş ile başlayacağız. Ardından saat 13.00'de AKM önünde fotoğraf sergisi, yardım faaliyetleri ve çeşitli programlarda bir arada olacağız" denildi.

Ayrıca, açıklamada gerçekleştirecek programa tüm vatandaşlar davet edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Suriye'deki iç savaş hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriye'deki iç savaş haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı