Dünya Haberleri

DÜNYA

  Suriye'de büyük patlama

  A.A
  26 Temmuz 2007 - 10:32Son Güncelleme : 26 Temmuz 2007 - 14:21

  Suriye'nin kuzeyindeki Halep yakınlarında, bir askeri tesisi sarsan patlama meydana geldiği bildirildi.

  Reuters ajansının haberine göre, görgü tanıkları, sabah meydana gelen patlamanın Halep yakınlarındaki Muslemiya bölgesinde bir askeri okulda olduğunu söyledi.

   15 ASKER ÖLDÜ

  Suriye'nin kuzeyindeki Halep yakınlarında bir askeri tesiste meydana gelen patlamada 15 askerin öldüğü ve patlamaya terörist bir saldırının değil hava sıcaklığından kaynaklanan bir kazanın neden olduğu bildirildi.

  Suriye resmi haber ajansı SANA, patlamanın bir mühimmat deposunda meydana geldiğini duyurdu. Patlamada 15 askerin öldüğü, 50 kadar askerin de yaralandığı açıklanan haberde, yaralanmaların çoğunun cam kırığı gibi nedenlerle olduğunu, yaralıların ayakta tedavi edildiklerini kaydetti.

  Haberde, patlayıcı gücü yüksek materyallerin bulunduğu mühimmat deposundaki patlamanın, havanın aşırı sıcak olmasından kaynaklandığı belirtildi. Halep'e 10 kilometre uzaklıktaki Muslimiye'deki mühimmat deposunun askeri bir birliğe ait olduğu kaydedildi.

  Reuters'a bilgi veren görgü tanıkları, Muslimiye bölgesindeki bir askeri tesisi sarsan patlamanın askeri okulda olduğunu, patlamanın ardından onlarca askerin hastanelere kaldırıldığını belirtmişti.

  El Arabiya da gaz sızıntısı ya da tüp patlamasından kaynaklandığı sanılan patlamanın, Halep'e 10 kilometre uzaklıktaki askeri tesiste, yerel saatle 09.00 civarında olduğunu duyurmuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı