Gündem Haberleri

  Suriye sınırında kaçakçı terörü

  Cengizhan ÇATAL/ANKARA
  21.06.2013 - 20:10 | Son Güncelleme:

  Suriye sınırında son 20 günde yaşanan olaylarda kaçakçılar, 8 askeri yaraladı.

  Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre Suriye’den Türkiye’ye yasadışı yollarla girmek isteyen kaçakçılar, 2 askeri silahla, 5 askeri darp ederek, 1 askeri de mazot dolu bidonları yakarak yaraladı.

  MAZOTU DA YAKTILAR ASKERİ DE

  10 Haziran’da kaçakçılar, hudut birlikleri tarafından yapılan operasyonda kaçarken bıraktıkları mazot bidonlarını ateşe verdiler. Çıkan yangın sonucu bir askerin eli, yüzü ve bacakları yandı. Adana Estetik Plastik Cerrahi Hastanesi’ne sevk edilen askerin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

  YOL KESİP TAŞLADILAR

  8 Haziran’da Kıyıgören Hudut Karakolu bölgesinde kaçakçılık yapmaya çalıştığı anlaşılan bir aracın peşine düşüldü, ancak askeri aracın yolu kesilerek 20 kişi tarafından araca ve personele taş atıldı. Olayda esnasında biri astsubay, 4’ü er toplam 5 asker yaralandı. Aynı gün Suriye tarafından iki kişi mayınlı sahadaki otları ateşe vererek yangın çıkardı ve döşeli olan 34 adet mayının patlamasına neden oldu. Farklı tarihlerde meydana gelen iki olayda ise sınırın karşı tarafından devriye görevi yapan askerlere uzun namlulu silahlarla ateş açıldı ve 2 asker yaralandı. Angajman kuralları çerçevesinde ateşle karşılık verildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı