Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Suriye sınırında askeri sevkiyat

  Emek ÇAKILI / YAYLADAĞI(Hatay), (DHA)
  05.09.2013 - 10:33 | Son Güncelleme:

  HATAY’ın Yayladağı İlçesi 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na zırhlı araç ve personel sevkiyatı yapıldı. Sevkiyatı yapılan askeri malzemeler arasında füze rampası olduğu tahmin edilen sistemlerin ve seyyar mutfakların olduğu da görüldü. Bu arada 2. Ordu Komutanı Orgeneral Mendi Şırnak'ta incelemelerde bulundu.

  Suriye’de iç karışıklık devam ederken sınır bölgelerine askeri sevkiyat devam ediyor.20 araçtan oluşan askeri konvoy geniş güvenlik önlemleri altında Yayladağı İlçesi 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığına geldi.

  SEVKİYATTAN KARELER

  TIR’lar üzerinde zırhlı araçlar ve otobüslerle gelen askeri personel akşam saatlerinde 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na giriş yaptı. Araç ve personelin sınır bölgesine konuşlandırılacağı tahmin ediliyor.

  2. ORDU KOMUTANI ŞIRNAK'TA

  2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Şırnak Valisi Hasan İpek'i ziyaret etti.

  Bölgedeki askeri birliklerde incelemelerini sürdüren 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi beraberinde Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ali Doğan İnce ile Şırnak Valiliği'ne geldi.

  Valisi Hasan İpek, komutanların ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

  Orgeneral Mendi ise Vali İpek'in yeni göreve başlaması nedeniyle nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirterek, "Yeni görevinde üstün başarılar diliyorum. Allah mahcup etmesin" diye konuştu.

  Görüşme daha sonra basına kapalı devam etti.

  Etiketler: tsk , son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı