Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Suriye Devlet Başkanı Esad, yarın Türkiye'ye geliyor

  A.A
  15 Ekim 2007 - 18:04Son Güncelleme : 15 Ekim 2007 - 18:04

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, resmi ziyaret için yarın Türkiye'ye geliyor.

  16-19 Ekim günlerini kapsayacak ziyaretinde Ankara ve İstanbul'da çeşitli temaslarda bulunacak olan Esad, ziyaretinin ilk durağı Ankara'da yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak. Esad, 17 Ekimde ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret edecek. Daha sonra konuk Devlet Başkanı için Çankaya Köşkü'nde resmi karşılama töreni düzenlenecek. Törenin ardından görüşmelere geçecek olan Gül ve Esad, baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

  Esad, temasları çerçevesinde TBMM Başkanı Köksal Toptan ile de bir araya gelecek ve Meclis Genel Kurulunu selamlayacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakanlık Konutunda onuruna verilecek akşam yemeğine de katılacak olan Esad, aynı gün ayrıca, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i Gölbaşı'ndaki evinde ziyaret edecek.

  Suriye Devlet Başkanı Esad, 18 Ekim sabahı Türkiye ziyaretinin ikinci durağı İstanbul'a gidecek.

  İstanbul'da Bilgi Üniversitesinde konferans verecek ve Miniatürk Parkını ziyaret edecek olan Esad için, Başbakan Erdoğan ve İstanbul Valisi Muammer Güler yemek verecek.

  Esad, 19 Ekimde de Marmaray inşaatını ve Tuzla tersanesini ziyaret edecek, ayrıca Başbakan Erdoğan ile İstinye Parkının açılış törenine katılacak.

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın, temaslarının ardından 19 Ekimde Türkiye'den ayrılması öngörülüyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı