Dünya Haberleri

  Suriye: Bölgesel savaşa hazırız

  TRABLUSŞAM (A.A)
  06.08.2006 - 16:35 | Son Güncelleme:

  Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, ülkesinin bölgesel bir savaşa hazır olduğunu ve İsrail'den gelecek her saldırıya anında yanıt vereceğini söyledi.

  Lübnan'da bulunan Muallim, Lübnan Dışişleri Bakanı Fevzi Salluh ile kuzeydeki Trablusşam kentine gelişinde, Orta Doğu'da karışıklık riskiyle ilgili bir soruya, “Bölgesel savaşa hoş geldiniz” diye yanıt verdi.

  Suriye Dışişleri Bakanı, “Hizbullah, güç dengesinin İsrail'den yana olduğu tezine son vermiştir. Suriye İsrail'den gelecek her türlü saldırıya hazırlandı ve hemen yanıt verecektir” dedi.

  Arap Birliği dışişleri bakanlarının yarın Beyrut'ta yapacağı olağanüstü toplantıya katılacak Muallim, Hizbullah lideri Nasrallah ve Lübnan direnişinin, Lübnan ve Arap ulusunun onurunu savunduklarını söyledi. Lübnan'ı ve İsrail ordusu karşısındaki askeri zafer gerçeğini yansıtmayan Güvenlik Konseyi kararlarını dayatma amacı taşıyan tüm tasarılara karşı direnişi selamladıklarını söyleyen Muallim, Güvenlik Konseyinde masada bulunan Fransız-Amerikan tasarının tamamen İsrail lehine olduğunu savundu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı