« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süreyya, bulunmaz hint kumaşı değil

Devlet Bakanı Şahin, ülkeyi terketme tehdidinde bulunan milli atlet için, ‘Sporcular, başarılarıyla ve rekorlarıyla konuşur, dilleriyle değil’ dedi.

Özgür ŞAHİNER
SON GÜNCELLEME
MİLLİ atlet Süreyya Ayhan Kop ile spor teşkilatı arasındaki kriz büyüyor. Süreyya’nın kendisine haksız yere ceza verildiği ve bu nedenle ülkeyi terkedebileceği iddiasıyla genelde spor teşkilatını, özel olarakta Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’ı suçlaması, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in sert tepkisine yol açtı. Ankara’da 2005 Üniversite Yaz Spor Oyunları’nın toplantısına katılan Bakan Şahin, gazetecilerin konu ile ilgili soruları üzerine, ‘Sporcular, başarılarıyla ve rekorlarıyla konuşur, dilleriyle değil. Hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değil. Türkiye’de kumaşı iyi birçok sporcu var. Onlar başarıları ile yakın zamanda Türkiye’nin adını duyuracaktır. Herkes bunu bilerek hareket etsin’ dedi.

Bakan Şahin, millet ve devlet olarak Süreyya Ayhan Kop’a her türlü desteği verdiklerinin altını çizerken, ‘Ancak Süreyya, borcunu eksik bıraktı. Biz onun bu borcunu ödemesini beklerdik’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz