Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süreyya Ayhan'ın talepleri

İsveç'in Göteborg kentinde 7-13 Ağustos tarihleri arasında yapılan 19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'na, pistlerden men cezası sona ermesine karşın katılmayan milli atlet Süreyya Ayhan, yeni sezon için taleplerini Atletizm Federasyonu'na iletti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Süreyya Ayhan ile antrenörü ve eşi Yücel Kop, Atletizm Federasyonu'na yaptığı yazılı başvuruda, 1 Eylül 2006-20 Mart 2007 tarihleri arasında ABD'nin New Mexico eyaletinde, 1 Nisan-23 Ağustos 2007 tarihleri arasında ise Almanya'da (Münih veya Stuttgart) olmak üzere yaklaşık 12 aylık kamp talep etti.

Ayhan ve antrenörü, yazılı başvurularında, 2007 yılında sadece Dünya Şampiyonası ve 2 adet "Golden League" yarışına gireceklerini açıkladı.

KAMP İHTİYAÇLARI

Milli atlet Ayhan, federasyondan, tamamı yurt dışında planlanan kamplarında kullanılmak üzere kendilerine kiralık araç tahsis edilmesini ve benzin masraflarının da karşılanmasını istedi.

Kamp döneminde uluslararası sağlık sigortası ile yurt dışı doktor kontrolü masraflarının karşılanmasını isteyen milli atlet, acil durumlarda kullanılmak üzere, danışman hekim önerisi doğrultusunda hazırlanacak bir acil yardım çantasının da temin edilmesi talebini başvurusunda belirtti.

DANIŞMAN HEKİM DR. ÇAVUŞ

Milli atlet ve antrenörü Kop, Almanya kampı döneminde, kendilerince uygun görülen tarihlerde, performans analizi testleri için danışman hekim Dr. Tamer Çavuş'un belirlenen kamp yerine getirilmesi talebinde de bulundu.

Hazırlık kampları döneminde fizyoterapist ihtiyacını dile getiren milli atlet, Mart-Ağustos ayları arasında uygulanacak laktak testlerinin danışman hekimleri Dr. Çavuş tarafından yapılmasını istedi.

Dr. Çavuş, yazılı başvuruda yaptığı açıklamada, milli atletin bugüne kadar yapılan kapsamlı sağlık kontrolleri ile ilgili bilgi verirken, Ayhan'ın sağlık takibinin, Atletizm Federasyonu Sağlık ve Performans Kurulu ile paylaşılıp, varsa önerilerinin alınacağına dikkati çekti.

TEKNİK KURUL İNCELEMEYE ALDI

Milli atlet ve antrenörünün talepleri, federasyon teknik kurulu tarafından incelemeye alındı.

Federasyon başkanı Terzi, Ayhan'ın taleplerini kurul üyeleriyle birlikte tartıştıklarını ve önümüzdeki günlerde gerekli açıklamayı yapacaklarını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz