GeriSpor Süreyya Ayhan'ın bitmeyen yarışı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Süreyya Ayhan'ın bitmeyen yarışı

Süreyya Ayhan'ın bitmeyen yarışı
refid:13558957 ilişkili resim dosyası

Danıştay 10. Dairesi, Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin milli atlet Süreyya Ayhan Kop ile ilgili 2004 yılında 1. ihlal nedeniyle verdiği kararı bozdu.

Milli Atlet Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop'un avukatı Osman Buldan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2004'de yaşanan ve 1. ihlal olarak 5. İdare Mahkemesi'nde görülen davanın, yeniden görüşülmesi yönünde karar verildiğini söyledi.

Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin, “Tahkim Kurulu yetkilidir” yönünde karar verdiğini ve kendilerinin buna itiraz ederek danıştaya başvurduklarını hatırlatan Buldan, şöyle konuştu: “5. İdare Mahkemesi, 1. ihlalle ilgili esastan görüşerek konuyu karara bağlayacak. 2007'de ileri sürülen 2. ihlal ise söz konusu olmayacak. Daha önce Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) 1. ihlalin sona erdiğini varsayarak Süreyya Ayhan ile ilgili karar vermişti. Dolayısıyla daha önce verilen cezalar gündemden çıkabilecek. Bundan sonra devam etmekte olan hukuki mücadelede de bunu gündeme getireceğiz.”

CAS, milli atlet Ayhan'ın, Gençlik ve Spor Genel müdürlüğü Tahkim Kurulu'nun verdiği 4 yıllık cezaya itirazını ömür boyu mene çevirmişti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle