Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süreyya Ayhan yarışmak istiyor

Milli Atlet Süreyya Ayhan Kop'un eşi ve Antrenörü Yücel Kop, “Avrupa Şampiyonası'nın başladığı gün cezamız bitiyor. Eğer yetkililer zamanında yazışmaları yaparsa, tabi ki yarışabiliriz. Yurtdışındaki avukatlarımız da konuyla ilgileniyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Atletizm Federasyonu tarafından cezası iki ay geriye çekilen Milli Atlet Süreyya Ayhan Kop, gelecek yıl yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi eşi ve antrenörü Yücel Kop ile birlikte çalışmalarını sürdürmek üzere Antalya'ya geldi.

Yücel Kop, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'da üç ay sürecek bir çalışma programı hazırladıklarını belirterek, daha sonra genel sağlık kontrolü için Almanya'ya ve oradan da Amerika'ya geçeceklerini söyledi.
Avrupa Şampiyonası'nın başladığı gün cezalarının bittiğine dikkati çeken Yücel Kop, “Bu tamamen iyi niyete bağlı bir şey. Eğer yetkililer zamanında yazışmaları yaparsa, tabi ki yarışabiliriz. Yurtdışındaki avukatlarımız da konuyla ilgileniyor” diye konuştu.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin kendisini ”Atletizme zarar vermekle” suçladığını belirten Kop, şöyle devam etti: “Başkanın adını anmak bile istemiyorum. O bizimle, Yücel Kop ve Süreyya Ayhan Kop'la gündeme geliyor. Bugüne kadar 50 haber varsa, bunun 49'unda biz varız. Bize çatmadan haber olamıyor. (Atletizm Nereye Koşuyor) diye panel düzenlemişler. Atletizm bir yere koşmuyor, atletizmi durdurdular. Atletizm bitmiş. Başkan icraatlarına baksın önce. Sporcularını koşturmaya baksın, ondan sonra bana sataşsın. Ben işime bakıyorum, onun da söylediklerini dikkate almıyorum.”

“DOPİNG KULLANIMINA KESİNLİKLE KARŞIYIM”

Bazı gazete ve televizyonlarda kendisiyle ilgili çıkan haberleri de eleştiren Yücel Kop, şöyle konuştu:
“Bir röportajda bana, ceza alan haltercilerle ilgili sorular sordular. Ben de, (Bu arkadaşlarımız Türk sporuna çok hizmet etmişlerdir, bunlara hemen ceza yoluna gitmeyelim. Bu arkadaşları eğitelim. Bu insanlar gerçekten doping aldılarsa ki ben aldıklarına inanmıyorum, bu ülkenin bayrağını dalgalandırmak için almışlardır) dedim. Ama bu sözlerim çok çarpıtıldı. Yücel Kop dedi ki: (Biz ne yaptıysak, ne kadar doping aldıysak, bu ülke için aldık) diye yazdılar. Biz zaten doping almadık ki, bunu ülke için aldık diyeyim. Bunu herkes biliyor. Biz dördüncü numuneyi vermediğimiz için tartışmalar, davalar açıldı. Bile bile bunu çarpıtıp insanlara sunmak çok büyük vicdansızlıktır.”
Söylediklerinin her zaman arkasında olduğunu vurgulayan Kop, ”Dopinge kesinlikle karşıyım ama bu arkadaşlar aldılarsa, bayrak için aldılar. Ne için aldılar? Bu bayrak için aldılar, bu ülke için aldılar. Bunda ısrarcıyım” dedi.
(ANTALYA/A.A)


Bunları da Beğenebilirsiniz