« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süreyya Ayhan-Mehmet Terzi buzları eritti

Kamp programı nedeniyle sorun yaşayan Süreyya Ayhan ile Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Ankara’da biraraya geldi. Milli atletin çalışmalarını yaptığı Oran'da birlikte yürüyen ikili, kamp ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Uğur TENEKECİOĞLU / ANKARA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Görüşmede Süreyya Ayhan ve Mehmet Terzi’nin yanı sıra Yücel Kop, eski Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Ayhan İnanlı ve federasyondan bir yetkili katıldı.

Mehmet Terzi, milli sporcuya 2008 Olimpiyatları’na katılacak sporculara verilen imkanların aynısının verileceğini belirtti. Ayhan’a ilk etapta 2 aylık Amerika kampı için gereken yapılacak. Terzi, devletin vereceğinin dışında sponsor firmalarla da görüşüp kampın tamamlanmasını sağlayacağını vurguladı.

Süreyya Ayhan, federasyonun özellikle talep ettiği Avrupa Milletler Kupası'na katılma şartını kabul etti. Ayhan kimseyle bir sorunu olmadığını, Türkiye için ihtiyaç duyulduğunda her türlü göreve hazır olduğunu vurguladı.

Olumlu bir havada geçen görüşmede iki tarafın belirleyeceği sağlık kurulunun da ortak çalışması kararlaştırıldı.

Süreyya Ayhan ve antrenörü Yücel Kop ile görüştüğünü kabul eden Mehmet Terzi, Kendileriyle hiçbir sorunumuz yok. Ben de spor yaptım. Sporcuyu iyi bilirim. Süreyya Ayhan'ın koşmasını ve bu ülkeyi temsil etmesini istiyorum. Yapabileceklerimizi bir yazı ile bildireceğiz. Herşeyin daha iyi olması için çaba içerisinde olacağız" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz