« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süreyya: 2007'de dünyanın en büyük atleti olacağım

Avrupa şampiyonu Süreyya Ayhan, "2007 yılında dünyanın en büyük atleti olacağım" dedi. Milli atletin eşi ve antrenörü Yücel Kop ise, 2006 Avrupa Şampiyonası'na, federasyondan kendilerine talep gelmediği için katılmadıklarını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Süreyya Ayhan Kop, eşi ve antrenörü Yücel Kop'la, Skytürk Televizyonu'nda canlı yayınlanan bir programda soruları yanıtladı.

Yücel Kop, 2007 kamp programı çerçevesinde federasyondan talep ettikleri bütçeyle ilgili bilgi verirken, toplam giderlerinin basında yazıldığı gibi 200 bin dolar olmadığını söyledi.

Federasyona gönderdikleri talep dilekçesine rakam yazmadıklarını belirten Yücel Kop, Amerika ve Almanya'da yapacakları iki kamp için toplam masraflarının 68 bin dolar olduğunu açıkladı.

"Kamp programında eksik var , fazla yok. Aksine masraftan kaçındık" diyen antrenör Kop, federasyona taleplerini ileteli 17 gün olduğunu ancak hala cevap alamadıklarını anlattı.

2006 Avrupa Şampiyonasına neden katılmadıkları yönündeki soruyu da yanıtlayan Yücel Kop, bu konuda federasyondan kendilerine talep gelmediğini açıkladı.

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop ise, kamp taleplerinin tartışılması nedeniyle şoka uğradığını belirterek, "Şu an utanıyorum. İşime olan saygım nedeniyle sessiz kaldım . Ancak bu konunun tartışılmasına çok gücendim. Ben dünyanın en zengin insanı bile olsam, devletimin yanımda olmasını ve bana destek vermesini isterim." dedi.

Başka ülke adına yarışmayı hiç bir zaman düşünmediğini ve bunun mümkün olmadığını belirten Süreyya Ayhan Kop, "Şu an hiç bir sağlık problemim yok ve iyi durumdayım.2007 yılında dünyanın en büyük atleti olacağım" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz