Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süren: Yönetim istifa etmeliydi

Galatasaray Kulübü'nün eski Başkanı Faruk Süren, Cemal Nalga olayından sonra istifa eden kulüp başkan yardımcısı Yiğit Şardan'a destek vererek, “Yiğit Şardan istifa etmekle kendine artı değer kazandırdı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Radyospor'a konuşan Süren, yapılan fahiş hatanın cezalarının verildiğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

“Çarşamba günü yapılacak Divan Kurulu'nda Galatasaray olarak nasıl bir yol haritası çizeceğimize karar vereceğiz. Bu işten sorumlu yöneticilerimiz kimse, kimlerse, korkunç bir şey yaptılar. Sportmenliğe, Galatasaraylılığa, evrensel etik anlayışına uymayan bir şey yaptılar. Bu mahcubiyetimizi kamuoyuna nasıl yansıtacağız? Nasıl izah edeceğiz? Esasında münferit, ancak koskoca bir kulübü ilgilendiren bir olay. Bunlara karşı neler yapılması gerektiğine karar vereceğiz.”

Faruk Süren, “Siz böyle bir durumda başkan olsaydınız devam eder miydiniz” şeklindeki soruyu ise şöyle yanıtladı:

“Mart'ta seçimler var, ancak Adnan Bey'in yerinde olsaydım, Yiğit Şardan'a destek olmak için yönetim olarak topluca istifa ederdik. Şu anda istifa edip etmemesi kendine bağlı. Çekilme veya çekilmemeye sayın başkan Divan toplantısında karar verecektir.”

Yapılan olayın izahı olmadığını belirten Faruk Süren, “Bir sahtekarlık var. Her türlü sahtekarlık bir amaca yönelik yapılır. Kimisi başarılı, kimisi de zengin olmak için yapar. Ancak bunun amacı da yok. Bunu muhakkak Divan Kurulu'nda tartışacak ve karara bağlayacağız” şeklinde konuştu.

-“YİĞİT ŞARDAN YERİNDE KARAR VERDİ”-

Yiğit Şardan'ın geçmişte de başkanlık için adaylığını koyduğu ve gelecekte başkan olma şansının sorulması üzerine de eski başkan Faruk Süren, şunları kaydetti:

“Bence Yiğit Şardan bu yönetim kurulunun en değerli, istikbal vaat eden üyelerinden bir tanesiydi. Yaratıcı, sporun ekonomik yönünü de bilen başarılı bir yönetici. Aklındaki projelerin bazılarını uygulamaya koydu. Bu hadiseden de yüzde 100 eminim ki haberi yoktu. Haberi olmamasına rağmen sorumluluğunun bilinci gereği, gereğini yaptı. Bu duruşu ileride yöneticilik adaylığına mani değildir. Kendi bilgisi haricinde olmamasına rağmen gereğini yaptı. İleride Yiğit Şardan'ın bu tutumu ona bir artı bile getirecektir. Fahiş hatayı yapan başkaları olmasına karşın, başkalarının hatalarını üstlenerek gereğini yaptı. Önümüzdeki Mart'ta cezası nedeniyle başkanlığa adaylığını koyması zaten mümkün değil. Ancak bilgi birikimi, yetenekleri ve son olaydaki tutumu nedeniyle ileride ki adaylığı konusunda şansını artırdı.”


Bunları da Beğenebilirsiniz