GeriSpor Süren yetkiyi aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Süren yetkiyi aldı

Galatasaray başkanı tarihe geçen bütçeyi onaylattı

808 üyenin oy kullandığı 2000 Yılı Revize Bütçesi Olağanüstü Kongresi'nde 356 ‘ret’ oyuna karşın 452 ‘kabul’ oyuyla gelirler 108 milyon dolar, giderler 80 milyon dolar olarak kabul edildi. Böylece G.Saray ilk kez 100 milyon dolarlık bütçenin üzerine çıkan kulübümüz oldu...

916 ÜYE KATILDI G.Saray'da göreve geldiği 4 yıldan beri en çok olağanüstü kongre geçiren Faruk Süren ve yönetimi dün bir kez daha üyelerden güvenoyu aldı. G.Saray Kulübü 2000 Yılı Revize Bütçesi Olağanüstü Kongresi adı altında yapılan ve 916 üyenin katılıp, 808'nin oy kullandığı dünkü Genel Kurul'da Süren 356 red oyuna karşılık 452 kabul oyuyla ek bütçeyi genel kuruldan geçirdi.

5.5 SAAT SÜRDÜ Sert tartışmaların da yaşandığı ve 5.5 saat süren kongrede muhalefet yönetimi eleştirilerle sıkıştırdı. Ancak kongrede sandıktan zaferle ayrılan Süren oldu. Gelirler 108 milyon dolar, giderler ise 80 milyon dolar olarak kabul edildi ve G.Saray Türk spor tarihinde bir ilke daha imza attı. Böylece ilk kez bir kulübümüz 100 milyon dolarlık bütçenin üzerine çıkmış oldu.

GÜÇLÜ G.SARAY Başkan Faruk Süren, oylama sonrası yaptığı konuşmada, ‘‘ Önemli bir aşama kaydettik. İlk kez bir kulüp 100 milyon doların üzerinde bir bariyeri aştı. Artık uluslararası arenalarda daha güçlü bir şekilde rekabet edip, boy göstereceğiz. Halka açılma yolu önümüze çıktı. Hisse senetlerini halk satarak gelirlerimizi yükselteceğiz. Bu yapılanma ile uzun vadeli ve randımanlı bir yönetim gücüne sahip olacağız’’ dedi.

ENGEL OLMAYIN Süren şunları söyledi: ‘‘Ancak engel olma çabaları başarısızlık getirir. Engel olmasınlar. Bu yapay engellemeler sonunda çalışmalarımız gecikiyor. Herşeye rağmen biz logomozu bayrağımıza taktık kullanıyoruz. 1905'den beri bu sembolümüz, simgemizdir. Bundan sonra da kullanacağız. Dilerlerse mahkemeye verip dava açıp elimizden alabilirler. Amacımız bunu mülkiyetimize geçirmek olacak.’’

KONGREDEN

AIG diye tutturmuyoruz

HAYRETTİN KOZAK: ‘‘Doğan Grubu, 5 milyon dolar daha fazla teklif etti. Neden ille de AIG diye tutturuyorsunuz?’’

FARUK SÜREN: ‘‘Biz AIG diye tuturmuyoruz. Böyle takıntımız yok. Ata Menkul de 75 şirketin yaptığı başvuru var. Biz en uygununu seçip onayınıza sunacağız.

CANSUN: Eğer genel kurul hayır deseydi, transferler geri gönderilecekti. Jardel'in geri gönderilmesi fikri de benimdi. Ayrıca, Porto dahi, Jardel'i arayarak, genel kurulun sonucunu öğrenmeye çalıştı. Ayrıca ekonomik yönden G.Saray'a birşey olursa bana da olur’’

20 MİLYON DOLAR. Galatasaray'ın tahmini gelirler hanesinde, Hakan Şükür'ün İtalya'nın FC Inter takımına gitmesinden dolayı 20 milyon dolarlık birkalem de yer alıyor.

SAĞ - SOL: Oylar iki sandığa kullanıldı. Salonun solundaki sarı sandığa kabul oyları, sağ taraftaki kırmızı sandığa da evet oyları atıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle