Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süren tekrar baskan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Az sayıda katılımın yaşandığı Galatasaray Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda sandıktan 823 oy çıktı. Süren'in yeni yönetim listesindeki tüm isimler göreve kabul edildi....

2000 yılına kadar

Galatasaray Kulübü'nün 88'inci dönem Olağan Genel Kurulu Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda dün gerçekleştirildi. Kongreye tek liste ile rakipsiz başkan adayı olarak giden Faruk Süren, ikinci dönem başkanlığa seçildi. Süren, 2000 yılına kadar Galatasaray Kulübü Başkanlığı'nı sürdürecek.

Değişim sürecek

Kongrede açılış konuşmasını yapan Faruk Süren, sarı kırmızılı kulüpte iki yıl önce bir idari ve mali değişim başlattıklarını belirterek şunları söyledi: ‘‘Hedefimiz yeni bir dönem başlatmak. Sportif alanda başarılara ulaşmak için kulübümüzü daha büyük boyutlara getirmeliyiz. Bunun için ikinci kez göreve talip olduk.’’

Kaptanoğlu'nun itirazı

Başkan ve Yönetim Kurulu seçimi öncesinde kongre üyesi Engin Kaptanoğlu beyaz oy kullanmak için kampanya başlattı. Faruk Süren'in listesini eleştiren Kaptanoğlu, bu yönetimin seçilmesi halinde çok kısa sürede aralarında uyuşmazlık çıkacağını belirtti.

Yönetim uyumsuz

Kaptanoğlu, Yönetim Kurulu'nun, Galatasaray Kulübü'nün işlerini yürüteceğini, ancak büyük sorunlar yaşayacaklarına inandığını da söyledi. Kaptanoğlu ayrıca, kendisinin iki yıl sonra başkanlık yarışına şimdiden hazırladığını da sözlerine ekledi.

Süren'e 613 oy

Daha sonra oylamaya geçildi. Katılımın oldukça az olduğu kongrede, aidatlarını yatıran 2 bin 351 üyeden 823'ü oy kullandı. Sayımda 2 geçersiz, 2 de boş zarf çıkarken, seçime tek aday olarak katılan Faruk Süren'e 819 oyun 613'ü çıktı. Aday olmamasına karşın, İnan Kıraç'a da 135 oy çıktı.

Kongreye teşekkür

Yönetim Kurulu oylarının sayımından sonra da, beyaz oylara karşın Faruk Süren'in listesi tulum çıktı. Sayım sonuçlarının belli olmasından sonra bir konuşma yapan Başkan Faruk Süren ve Ergun Gürsoy bir konuşm yaparak kongre üyelerine teşekkür ettiler. Fark Süren, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Zorlu dönem

‘‘Kongre üyelerine teşekkür ediyoruz. Yeniden iki yıllık zorlu bir döneme giriyoruz. Yeni heyecan ve hırsla başladığımız projeleri sürdüreceğiz. Kulüp başkanlığı gönül işidir. Bize güvenenlere layık olmaya çalışacağız’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz