« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süren güven tazeleyecek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray Başkanı Faruk Süren, geçtiğimiz cumartesi günkü Mali Genel Kurul'dan çıkan tablonun, olağanüstü kongreye gidilmesini gerektirdiğini söyledi.

G.Saray Yönetim Kurulu, dün yaptığı toplantıda, 2 Mayıs tarihinde Olağanüstü Genel Kurul yapmayı kararlaştırdı. Ali Sami Yen Stadı'nda gerçekleştirilen toplantıdan sonra bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Faruk Süren, geçen hafta yaptıkları mali genel kurul toplantısından sonra, Olağanüstü Genel Kurul'a gitme zorunluluğunun ortaya çıktığını belirterek, şunları söyledi:

‘‘Mali Genel Kurul toplantısına katılan 711 üyeden, 240'ı menfi oy kullandı ve kurul tarafından ibra edildik. Ancak bir güven tazeleme ihtiyacı doğdu. Biz seçime giderek bunu gerçekleştireceğiz.’’

Albayrak yönetimde

Başkan Süren, büyük bir olasılıkla yeni bir liste oluşturarak seçime katılacaklarını ifade ederek, ‘‘İstifa eden Mustafa Sarıgül dışındaki tüm yönetim kurulu üyeleri, seçim tarihine kadar görevlerini sürdürecek’’ diye konuştu. Bu arada Süren'in, daha önce istifa eden Atilla Donat'ı ikna ettiği, Mustafa Sarıgül'ün yerine de Abdürrahim Albayrak'ın atandığı öğrenildi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler