« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sürekli golü düsünün

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sparta Prag maçında keyif ve hüznü birarada yaşadığını belirten G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, futbolcuları ile yaptığı toplantıda, ‘‘Hücumda çok adamla çıkıp, topu sürekli karşı kalede oynamalıyız’’ dedi...

Avusturya kampındaki 3. hazırlık maçında Çek şampiyonu Sparta Prag önünde etkili bir futbol sergileyemeyen ve rakibi ile golsüz berabere kalan G.Saray'da Teknik Direktör Fatih Terim, karşılaşma sonrası futbolcuları ile yaptığı toplantıda onlara yapmaları ve yapmamaları gereken şeyleri bir bir sıraladı.

Top ayağımızda kalmalı

Terim, fizik olarak oldukça güçlü olan Sparta Prag karşısında keyif ve hüznü birarada yaşadığını belirtti. Ve şu emirleri verdi:

1- Top bizim ayağımızda daha fazla kalmalı. 2- Hücumda kalabalık olmalı ve top sürekli karşı kalede oynanmalı ve gol düşünülmeli. 3- Reaksiyon-aksiyon bağlantılarında benim futbolcum karar verme hızını arttırmalı.

4- Tugay benim düşüncemde değil. Nasıl olsun? Adam da un var, şeker var. Daha fazlasını yapması gerekir. Takımı kurtaracak meziyetlere sahip. Onun için oyuna daha çok ağırlığını koyması gerekir. 5- Mehmet üçüncü kalecim olsa onu başka bir takıma kiralık verirdim. Yazık oluyor, nedeni de yedek kalıyor. Dün fevkaladeydi. Yalnız Taffarel'den beklenen topu oyuna sürmeyi Mehmet'ten bekleyemeyiz. Çünkü tecrübesi az.

6- Ümit ve Popescu'nun oyununlarından memnun oldum. Fatih'te bir yorgunluk var. Ama oyun içinde Popescu'nun arkasına sarkıp zaman ayarlamasını yaptı.
Bunları da Beğenebilirsiniz