Gündem Haberleri

  Sürekli arızalanan asansörü kurşunladı

  Osman ŞİŞKO/TRABZON, (DHA)
  19.11.2009 - 12:54 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da bir kişi, eşinin mahsur kaldığı asansörü sürekli arızalandığı için kurşunladı. Asansörü kurşunlayan Hayrettin T, komşularının şikayeti üzerine gözaltına alındı.

  Trabzon'da eşinin mahsur kaldığı asansörü  kurşunlayan Hayrettin T, “Kalp hastası eşim asansörde baygın duruyordu. Kimse  yardıma gelmeyince sesim duyulsun diye ateş ettim” dedi.

  Boztepe Mahallesi Şirintepe Sokak'taki, dairesinin bulunduğu binanın  asansörünü kurşunladığı için gözaltına alınan Hayrettin T, Taksim Polis  Merkezi'ndeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Hayrettin T, gazetecilere yaptığı açıklamada, binalarındaki asansörün  sürekli arıza yaptığını belirterek, kalp hastası eşinin, 9. katta arızalanan  asansörde mahsur kaldığını söyledi.

  Bunun üzerine eşinin telefonla kendisini aradığını ifade eden Hayrettin  T, yaşadığı olayı şöyle anlattı:

  “Ona, asansörde yazan irtibat numarasını okumasını istedim. O numarayı  arayınca bana, bir saat sonra gelebileceklerini söylediler. Bunun üzerine  aracımla binaya geldim. Asansörün başında eşini çıkarmak için apartman  görevlisiyle uğraştık. Vurarak, iterek, çeşitli aletlerle kapıyı zorlayarak, bir  saatlik uğraşın ardından asansörü açtık.”

  Kapının açılmasının ardındın eşini asansörde baygın halde gördüğünü  belirten Hayrettin T, “Kapıyı açtıktan sonra apartman görevlisi ayrıldı. Bir  kadın vardı, o da gitti. Eşimi asansörden çıkarmak için uğraştım, ancak  başaramadım. Bağırdım, kimse yardıma gelmeyince sesim duyulsun diye ruhsatlı  tabancamla ateş ettim” dedi.

  Yaşananlar nedeniyle kendisinin de şikayetçi olacağını belirten Hayrettin  T. hakkında, 6136 Sayılı Kanun'a göre işlem yapılacağı öğrenildi.
        

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı