« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şuradan buradan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Bu hafta bir değil, birkaç konuyu birden sütunlarımıza aktaralım istedik. Kimisi başkan, kimisi futbolcu, bazıları da takım.. Önce işe, bir futbolcuyla başlayalım.. Gençlerbirliği kalecisi Hasan, ağzında ciklet, laubali hareketleriyle sinir bozuyor. Atılan her pasta, takım arkadaşlarının yüreği ağzında.. En sonunda, ayakla yapamadığını eliyle gerçekleştirdi ve Galatasaray karşısında jeneriklere geçecek bir gol yedirdi takımına.. Yılmaz Vural, Hasan'da israr ederse, G.Birliği bu sezon lige mendil sallar. Bizden uyarması..

Maçtan sonra TV'de, Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren'in demecini dinledim. Süren, hakemleri kastederek diyor ki, ‘‘Biz, 14 kişiyle mücadele ettik. Zaten, hep öyle ediyoruz. Onları da yeneceğiz!’’ Sakın Faruk bey, rakamları karıştırmış olmasın? Benim bildiğim kadarıyla, çoğunlukla Galatasaray 14 kişi oynuyor. Sayın Süren, daha bir hafta önceki Şekerspor maçını ne çabuk unuttu?

İstanbulspor-Beşiktaş maçındaki kabadayı Nesim, gözlerimi yaşarttı. O ne diklenişti öyle? Oğuz abisinin hakkını ne güzel korudu! Amokachi'yi de çok akıllıca attırdı oyundan.. Nesim'e, Yeşilçam'a gitmesini öneriyorum. Şu sıra, Türk sinemasında ‘‘kabadayı jön’’ tipi bayağı revaçta! Trabzon'da en büyük ihtiyaç, sevgiymiş.. Futbolcular, Samsunspor'a attıkları her golden sonra teknik direktörleri Ali Kemal Denizci'ye koşup, sarıldı. Bu sevgiden ötürü, az kalsın çıra gibi yanacaklardı! Oyuncular, bir gol sonrası antrenörlerini öpüp, kenardan oyuna girer girmez, hakem oyunu başlattı. Gol yeselerdi, kıyamet kopardı. Ali Kemal, takımı adına bu sevgi ortamından yararlanacak kuşkusuz.. Ancak, futbolcular da bunun yerini, zamanını, ölçüsünü iyi tayin etmeli!

Son paragrafım Şekerspor'a.. Celal Kıbrızlı, Kayseri'ye gitmeden önce ‘‘yenip de döneceğim’’ demişti. Hiç deplasman galibiyeti olmayan bir takımın antrenörünün bu demecini, tebessümle karşılamıştık. Artık, tebessüm etmek de yasak anlaşılan! Şekerspor kümede kalırsa, başkanına, teknik adamlarına ve futbolcularına sözüm var.. Onları 25 kişilik kafile halinde, en lüks restoranda ağırlayacağım. Ama, hiçbir şey beni bu harcayacağım para kadar mutlu edemeyecek.. Şu mucizeyi gerçekleştirsinler, benim bir maaşım onlara helal olsun!Bunları da Beğenebilirsiniz