Gündem Haberleri

  Sur duvarında polis operasyonu

  Hürriyet Haber
  05.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yedikule - Üç gencin bir kızı surlara zorla çıkarmak istediği ihbarı üzerine harekete geçen Fatih Asayiş Ekipleri yaklaşık bir saat süren başarılı bir operasyonla 14 yaşındaki G.Ü'yü kurtardı. Genç kızı surlara çıkaran 16 yaşındaki M.Z., 20 yaşındaki Mehmet Cesur ile Abdurrezzak Yıldız yakalanarak gözaltına alındı.

  Yedikule sahilindeki piknik alanında içki içen M.Z, Mehmet Cesur ve Abdurrezzak Yıldız mahalleden tanıdıkları G.Ü.'yü yanlarına çağırdı. Aralarında plan yapan 3 genç ‘Surlara kim tırmanabilir’ diye iddiaya tutuştu. Zeytinburnu kavşağı sahil kısmındaki surlara daha sonra sırayla tırmanmaya başladılar. G.Ü.'nün de elinden tutarak surların üst bölümüne çıkardı.

  G.Ü'nün bir süre sonra çığlık atmaya başlaması üzerine olay yerine gelen Fatih Asayiş Şubesi ekipleri, üç gencin yerini belirledi ve çevrede güvenlik önlemi aldı. Surlara tırmanan polis gençleri saklandıkları yerde buldu, vatandaşların getirdiği merdivenle aşağı indirdi.

  Gözaltına alınan Abdurrezzak Yıldız, Mehmet Cesur ve M.Z, surlara G.Ü.'yü neden çıkardıkları konusunda açıklama yapmadı. İfadesi alınan G.Ü daha sonra ailesine teslim edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı