ANKARA HABERLERİ

Sur duvarı restore edildi

Hürriyet Haber
29.03.2017 - 16:24Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Projesi kapsamında, Hacı Bayram-ı Veli Camii’nin alt kısmında kalan Şehit Keskin Sokak’ta yenileme çalışmaları yapıyor.

Hürriyet Haber

 Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Akarpınar Uludağ, Şehit Keskin Sokak’ta yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Hükümet Caddesi kısmında 550 metrekare park düzenlemesi, Şehit Keskin Sokak’ın tamamında, kentsel tasarım kapsamında 3 bin 400 metrekare yol düzenlemesi ve Gülbaba Sokak’ın başına da 21 araçlık kapalı otoparkın yapım çalışmalarını sürdürüyoruz. Çalışmalarımızın yüzde 80’i tamamlandı. Ayrıca Hacı Bayram-ı Veli Camii’nin sur duvarı, yine Koruma Bölge Kurulu’nun onaylı projesine uygun olarak, aslına uygun şekilde restore edildi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, Hacı Bayram Cami ve çevresi, hak ettiği güzelliğe kavuşacak.” Başkent tarihinin en eski yapılarından olan ve Hacı Bayram-ı Veli Camisi’nin hemen yanında yer alan, Ankara Kalesi’nin devamı olarak bilinen tarihi surlar 2015 yılının mart ayında belirlenemeyen bir sebeple yıkılmıştı. O dönem tarihi surların yıkılmasıyla ilgili soruları ismini vermeden cevaplandıran vatandaşlardan bazıları duvarın restorasyon çalışması sırasında yıkıldığını iddia ederken bazıları da kendi kendine çöktüğünü öne sürmüştü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sur duvarı restore edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sur duvarı restore edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı