Ege Haberleri

EGE

  Şüpheli 2 İranlı kadın da yakalandı

  Mustafa SUİÇMEZ/ ÇANAKKALE, (DHA)
  24.07.2015 - 01:37 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE’de, müşteri gibi geldikleri bir manavın kasasındaki 160 liranın çalınması olayına karıştıkları belirlenen İran uyruklu 5 kişiden 2 kadın şüpheli de, otogarda polis tarafından yakalandı. İki kadının yakalanmamak için, üzerlerindeki kara çarşaflarını çıkardıkları belirlendi. İki kadının yakalanmasıyla, gözaltına alınanların sayısı 5’e yükseldi.

  Şüpheli 2 İranlı kadın da yakalandı

  İnönü Caddesi’ndeki bir manavın kasasındaki 160 lira, dün saat 10.00 sıralarında çalındı. Parasının çalındığını farkeden manavın ihbarı üzerine harekete geçen polis, işyerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelediğinde hırsızlığın 2’si kara çarşaflı kadın 5 kişi tarafından yapıldığını belirledi. Güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelilerin 34 JV 0082 plakalı otomobille olay yerinden ayrıldıkları da tespit edildi. Polis, telsiz anonslarıyla aracın plakasını il genelindeki tüm ekiplere bildirdi. Ancak, otomobil bulunamadı. Troya Caddesi’nde, öğleden sonra yapılan rutin denetimler sırasında durdurulan şüpheli araçlardan birinin plakası polisin dikkatini çekti. Plakayı dikkatle inceleyen polis, ’J’ harfinin silinerek ’I’ harfine ’8’ rakamının da ortasının silinip ’0’ rakamına dönüştürüldüğünü belirledi. Ayrıca kayıtlarda böyle bir plakanın olmadığı ortaya çıktı. Araçtaki üç kişinin kimliklerini incelemeye alan polis, eşkallerinin de manavdaki hırsızlık olayındakilerle uyuştuğunu tespit etti. Bunun üzerine İran uyruklu oldukları belirlenen şüpheliler İ.F. (45), M.J.M. (25) ve F.A. (60) gözaltına alındı. Şüphelilerin hırsızlık olayında da kullanıldığı belirlenen otomobile de el konulup, incelenmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekildi.

  Şüpheli 2 İranlı kadın da yakalandı

  YAKALANMAMAK İÇİN KARA ÇARŞAFLARINI ÇIKARMIŞLAR

  Gözaltına alınan 3 şüpheli suçlarını itiraf ederken, birlikte hareket ettikleri belirlenen kara çarşaflı 2 kadının ise yakalanması için çalışma başlatıldı. Otogarda önlem alan polis, dün saat 23.30 sıralarında kara çarşaflarını çıkardıkları belirlenen İran uyruklu kadın şüpheliler M.E. (75) ile F.K.’yi (65) eşkalleri sayesinde yakaladı. İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen iki kadın şüphelinin ellerindeki poşetlerde de çıkardıkları çarşaflarının bulunduğu belirlendi.

  Gözaltına alınan toplam 5 şüphelinin, polisteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı