« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süpersin Es Es

12 yıldır bu anı bekleyen Eskişehirspor, 8 kişi kalan rakibine acımadı, Doğa ve Coşkun’la özlemi dindirdi, taraftarını sevince boğdu. 3 topu direkten dönen Boluspor cephesi gözyaşlarına boğulurken, alkışı da hak etti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Boluspor - Eskişehirspor maçından kareler...

VE Es Es’in rüyası gerçek oldu... BJK İnönü Stadı’ndaki Bank Asya 1. Ligi play-off finalinde Boluspor’u saf dışı bırakan Eskişehirspor, Kocaelispor ve Antalyaspor’un ardından Süper Lig’e yükselen son ekip oldu. 4 kırmızı kartın çıktığı, Boluspor’un 3 topunun direkten döndüğü zevkli ve çekişmeli mücadelede Doğa ile Coşkun’un golleriyle sonuca giden kırmızı siyahlılar, 12 yıllık Süper Lig özlemine de son verdi: 2-0.

 2. dakikada 10 kişi

İnönü Stadı’ndaki final gecesine rakibi daha 2. dakikada 10 kişi kalmasına rağmen tutuk başlayan Eskişehirspor’u kabustan adeta Doğa ve Coşkun kurtardı.

SIRA RONALDINHO'DA

22 Temmuz'da Eskişehir'den milletvekili seçilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Eskişehirlilere, “İsteyin Ronaldinho'yu getireyim” diye söz vermişti.
Sezon başına Brezilyalı Ronaldinho'yu yetiştiremedi ama yerli Ronaldinho Sergen'i getirmeyi başardı.
Ronaldinho işini de sıkı tutan Unakıtan, "İşin peşini bırakmadım. Brezilya Büyükelçisi'ne söyledim. Adı Ronaldinho olsun, Brezilyalı olsun bul getir dedim" diye talimat verdiğini açıklamıştı.
Bu yıl Turkcell Süper Lig'de mücadele edecek Kırmızı Şimşekler şimdi merakla 'Ronaldinho'larını bekliyorlar
.

Maçın 2. dakikasında Erhan kırmızı kart görerek takımını ateşe atarken Boluspor bu şoku üzerinden kolayca atlatıyor ve sahada adeta onur mücadelesi veriyordu. Kırmızı beyazlı takım 10 kişi kalmasına karşın rakibini bunaltıyor ve 8. dakikada Görkem’in kafa vuruşu direkten dönüyordu, bu pozisyonun ardından İbrahim Parlayan da 40. dakikada net bir pozisyonu değerlendiremeyince Bolu öne geçme fırsatını kaçırıyordu. İlk 45 dakika biterken Eskişehirspor tek bir etkili atak dahi yapamıyordu.

Mehmet direğe takıldı  

İkinci perdenin başlamasının ardından Boluspor’dan İbrahim’in aşırtma vuruşu kaleci Ferhat’ı geçip bir kez daha direkte patlıyordu. Eskişehirspor’un bu şanslı anından tam 1 dakika sonra (48. dakikada) Engin’in pasında Doğa topa kafa ile dokunarak takımını öne geçiriyordu: 1-0.

Eskişehirspor’un golünün ardından geceye kötü başlayan Boluspor’da bu kez 60. dakikada Mehmet’in sert şutu direkten dönüyordu.

Sevinç ve gözyaşı

Boluspor’un şanssız, Eskişehirspor’un akıllı ve sabırlı oynadığı maçta son noktayı Coşkun ceza sahası içinden vurduğu sert şutla koydu ve takımının 12 yıl sonra Süper Lig’e yükselmesini sağlıyordu: 2-0...

Maç sonrası başta Eskişehirsporlu futbolcular, teknik heyet ve taraftarlar zafer şarkıları söylerken, meşale ve ışık gösterisiyle İnönü’yü karnaval alanına çevirdi. Takımlarının Süper Lig’e yükselmesiyle sokağa dökülen başta Eskişehir kenti olmak üzere yurdun çeşitli yerlerindeki kırmızı siyahlılar, sabahlara kadar sevinç gösterileri yaptı.

Tüm olumsuzluklara rağmen büyük bir özveriyle oynayan Boluspor cephesi alkışı hak ederken, Süper Lig trenini kaçırdıkları için gözyaşlarına boğuldu.

STAT: BJK İnönü

HAKEMLER: Selçuk Dereli (8), Baki Tuncay Akın (7), Orkun Aktaş (7)

BOLUSPOR: Ziya (5)- Ömer Ateş (6), Aytek (6) (Dk.82 Seyithan ), Erhan (?), Mehmet (6), Ferdi (7) (Dk.71 Murat 4), Sertan (6), Görkem (8), İbrahim Yavuz (6) (Dk.82 Evren), İbrahim Parlayan (7), Ömer Cuğ (7)

ESKİŞEHİRSPOR: Ferhat (7)- Serkan (6), Ulaş (6), Sezgin (?) (Dk.1 Tufan 7), Koray (5) (Dk.58 Bilal), Doğa (8)(Dk. 87 Ömer Yalçın), Engin (8), Coşkun ( 7), Emre Toroman (8), Serdar (7), Ersin (7)

GOLLER: Dk.48 Doğa, Dk.88 Coşkun (Eskişehirspor) SARI KARTLAR: Dk.27 Engin, Dk.56 Doğa, Dk.70 Ulaş (Eskişehirspor), Dk.64 Aytek, Dk.65 Ömer Ateş (Boluspor) KIRMIZI KARTLAR: Dk.2 Erhan, Dk.Görkem, Dk.90 Aytek (Boluspor), Dk.90 Ersin (Eskişehirspor)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz