« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süpersin Efes'im:80-68

Avrupa Fatihi temsilcimiz, 2. tur ilk maçında İtalyan rakibini sert savunmayla yıktı. 3’lük atışlarda %53’le (19’da 10) oynadı. Granger (22 sayı, 8 ribaunt) ile Prkacin (18 sayı, 5 asist) galibiyetin mimarı oldu.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
EUROLEAGUE’de Efes Pilsen, Final Four yolunda 2. turdaki ilk maçında Benetton Treviso’yu farklı yenerek G Grubu’na iyi bir başlangıç yaptı: 80-68. Efes Pilsen teknik heyeti, Popovic’in sakatlığında onun yerine oyuncu takviyesi istemedi. Ender ve Barış’ı bu mevkii için yeterli gördü. Zaten bu zamanda iyi bir oyun kurucu bulmak zordu. Ve yine bu kısa dönemde oyuncu bulunsa bile ondan iyi verim alınamaz düşüncesi de doğruydu.

Dün Benetton önünde Barış kendine güvenenleri mahcup etmedi. Ender’in etkisiz oyununu Barış kapattı ve galibiyette pay sahibi oldu. Pota dibinde Prkacin, Andre ve Marcus’u eze eze oyundan sildi. Granger ve Domercant de attıkları isabetli şutlarla İtalyan ekibini çökerten oyunculardı. Efes’in eşleştiği gruptan 4’üncü olarak karşısına çıkan Benetton eski gücünde değildi. 2.08’lik Andre dışında Efes Pilsen’i zorlayacak bir oyuncuyu da göremedik. Siskauskas ise tam bir hayal kırıklığı idi.

Ancak şunu da belirtmek gerekiyor. Efes Pilsen 40 dakika boyunca en büyük özelliği olan takım savunmasını mükemmel uyguladı. Ve rakibine şans vermedi. Dünkü maçın yıldızı Granger (22 sayı, 8 ribaunt) ile Prkacin (18 sayı, 5 asist) idi. Popovic’in yokluğunda Barış ortaya koyduğu performansla dikkat çekti. Sonuçta Avrupa Fatihi Efes Pilsen, Benetton Treviso’yu 80-68 yenerek Final Four yürüyüşünü emin adımlarla sürdürdü.

SALON: Abdi İpekçi

HAKEMLER: Iztok Rems (***) (Slovenya), Lazaros Voreadis (***) (Yunanistan), Shmuel Bachar (***) (İsrail)

EFES PİLSEN: Ender (*) 2, Domercant (***) 16, Granger (****) 22, Kaya (**) 8, Prkacin (****) 18, Kerem (**) 6, Barış (***) 8, Cenk (**)

BENETTON TREVISO: Nicholas (**) 14, Soragna (**) 6, Siskauskas (**) 7, Goree (**) 12, Bargnani (***) 16, Santangelo (*), Slokar (*), Popovic (**) 7, Mordente (**) 6

1.PERİYOT: 19-17, DEVRE: 43-34, 3.PERİYOT: 60-52

Bunları da Beğenebilirsiniz