Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süpermoto'ya Sofuoğlu damgası

Türkiye Süpermoto Şampiyonasının 6'ıncı ayak yarışında Süpermoto A kategorisinde mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, yarışı birinci sırada tamamladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akyazı Kenan Sofuoğlu Pisti'nde dün sıralama turlarıyla başlayan şampiyona, bugün yapılan Süpermoto A, Süpermoto B, Gençler 85 cc ve Minikler 65 cc yarışlarıyla sona erdi.

Sofuoğlu, Süpermoto A kategorisinde katıldığı yarışta 48,302'lik tur zamanı elde ederek, daha önce kendisine ait olan 49,303'lük pist rekorunu kırdı ve yarışı birinci olarak tamamladı. Aynı kategoride yarışan Ata Nurcan ikinci, Toprak Razgatlıoğlu da üçüncü oldu.

6. ayak yarışlarında alınan diğer sonuçlar şu şekilde:

Süpermoto B kategorisi: Denizhan Sökmen birinci, Nuri Demirci ikinci, Ulukan Ulu üçüncü.
Gençler 85 cc kategorisi: Harun Çabuk birinci, Yunus Nas Taşhan ikinci, Oğuz Taşhan üçüncü.
Minikler 65 cc kategorisi: Can Öncü birinci, Kayra Yurtsever ikinci, Emircan Şenkalaycı üçüncü.

Diğer yandan, sezonun son yarışı olan 6. ayak yarışlarında Süpermoto A'da Ata Nurcan, Süpermoto B'de Denizhan Sökmen, Gençler 85 cc'de Harun Çabuk ve Minikler 65 cc'de Emircan Şenkalaycı'nın 2011 yılının şampiyonu oldukları belirtildi.

“2011 yılındaki başarısızlığı 2012 yılında telafi edeceğiz”

Sofuoğlu, yarışın ardından Supermoto Türkiye Şampiyonası'nda sezonun son yarışının tamamlandığını hatırlatarak, yarışta yer almasının Valencia'da gelecek hafta yapılacak şampiyona öncesinde kendisine iyi bir antrenman ortamı sağladığını söyledi.

Sakarya'daki insanların yarışlarda kendisini motosiklet üzerinde görme fırsatı bulduğunu ifade eden Kenan Sofuoğlu, “Yavaş yavaş 2012 hazırlıkları başladı. Son yarışı bitirdikten sonra inşallah yeni takım adına yarışacağız. 2012'yi daha iyi bir sezon olarak düşünüyoruz. 2011 sezonunda her şey kötü gitti. Şu anda yaptığımız çalışmalar bile 2012'ye hazırlık. Önümüzdeki hafta final yarışından sonra yeni anlaşılan takımın basın toplantısı yapılacak. İnşallah 2011 yılındaki başarısızlığı 2012 yılında telafi edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz