« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Superman misin Toraman

Beşiktaş’ın başarılı savunma oyuncusu, iki ayağındaki aşil tendonunda kemik çıkıntısı olmasına karşın sahaya çıkmaya devam ediyor. Onun bu azmi, en çok İspanyol yıldızı şaşırtıyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ın kaptanlarından İbrahim Toraman, fedakarlığı ile takım arkadaşı Guti’yi bile şaşırttı. İki ayağındaki aşil tendonunda kemik çıkıntısı olmasına rağmen futbol oynamaya devam eden futbolcuya oda arkadaşı Guti, “Sen Superman misin?” diye takılarak espri yaptı. Siyah beyazlı oyuncunun ayak bileklerinden çektiği sıkıntıyı duyunca şaşkınlığını gizleyemeyen İspanyol yıldız, “İspanya’da böyle ağır bir sakatlığı bırak, nezle olsalar bile futbolcular antrenmana çıkmaz. Sendeki çok büyük cesaret” sözleri ile övgü yağdırdı.
Güiza hala yok
İbrahim Toraman, Fenerbahçe’nin hala sahalara dönemeyen golcüsü Daniel Güiza ile aynı sakatlığı yaşadı. Aşil tendonlarının kemiğe yapışan bölümünde çıkıntı olan iki oyuncu da aynı sıkıntıyı yaşamasına rağmen Toraman 4 ay sonra sahalara döndü. Güiza ise 8 aydır topa vurmadı.
Beşiktaş Asbaşkanı Prof. Dr. Mete Düren, “İbrahim Toraman’ı tüm oyuncular örnek almalı. Geçen yıl sol arka adaleden ameliyat olup iyileşirken, bu kez sağ ayağındaki aşil tendonunda aynı sıkıntıyı yaşadı. Fakat takımını yalnız bırakmamak için formasına sahip çıktı” ifadelerini kullandı.
Söz verdim oynarım
Sağ ayak kramponunun arka kısmını terlik gibi keserek sahaya çıktığını anlatan İbrahim Toraman ise, “Hocamıza söz verdim. Tendonlarım kopsa da oynayacağım. Ancak zaferler yaşadıktan sonra ameliyat olacağım” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz