Superb station şubatta geliyor

Emre ÖZPEYNİRCİ / OTO YAŞAM
14.07.2015 - 01:03 | Son Güncelleme:

SKODA, yeni nesil Superb Sedan’ın ardından, markanın değerlerini ve popülerliğini bir üst basamağa taşıyacak yeni Superb Combi ile yine sınıf lideri olmaya hazırlanıyor.

Superb’in tüm özelliklerini, daha fazla iç mekân genişliği ve yüksek bagaj kapasitesiyle harmanlayan yeni Superb Combi, 2016 yılı Şubat ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak. Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, Superb Combi’nin özellikle uluslararası pazarlarda marka bilinirliğine büyük katkı sağlamasının öngörüldüğünü hatırlatırken, “Aracı, gelecek yıl şubat ayında Türkiye’de de satışa sunacağız.

Geniş ve lüks özelliklere sahip bir aile otomobili isteyenleri hedefliyoruz“ dedi. Superb Combi’nin, Türkiye‘de sınırlı bir pazara hitap ettiğini bildiklerini de belirten Senyücel, “Bu nedenle büyük adetlerde getirmeyi düşünmüyoruz. Asıl itici gücümüz ve iddiamız, Superb Sedan olacak“ ifadesini kullandı. Güçleri 125 ile 280 HP arasında değişen 5 benzinli ve 120 HP‘den 190 HP’ye uzanan üç farklı dizel motor seçeneği sunan yeni Superb Combi, Türkiye pazarına ağırlıklı olarak DSG otomatik şanzımanlı 1.6 litre TDI dizel motor ve 2.0 lt 190 HP’lik dizelle getirilecek.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı