« Hürriyet.com.tr

Süper starların süper adası

Hürriyet Haber
X

Karaib adalarında, dünyanın en zengin 10 bin kişisine hitap etmek için hazırlanan tatil köyü Mustique Company Ltd, ünlülerin tatil standartlarını belirliyor. Her türlü lüksün, güvenliğin düşünüldüğü tatil köyünde, kapı kilitlemek zorunluluğu, paparazilere yakalanmak korkusu olmadan rock yıldızları ve ünlüler tatil yapıyor. Adadaki lüks villaların haftalık kirası 770 mark, üstelik hizmetçi, bahçıvan hizmetleri de fiyata dahil.

Tatil, günümüz insanının değişmez ihtiyacı. Tatilin standartlarını ve yerini de hiç kuşkusuz gelir seviyesi belirliyor. Dünyada binlerce seçenek arasından herkes kendine uygun ve beklentilerini karşılayacak tatil beldelerini seçiyor. Peki ya ünlüler, sahnelerin ışıltılı dünyasında yaşayan, hayatları, yaşam tarzları merak edilen starlar nasıl tatil yapıyor? Emlak Market dergisinin Ekim sayısında yayınlanan haberde jet sosyetenin gözdesi Karaib adalarındaki Mustique Company Ltd. tatil köyü işleniyor.

Mustique'e hoşgeldiniz!

Pop yıldızlarınının, rock starlarının gözdesi adaya ulaşımı sağlayan araç, New York'un ünlü taksileri gibi sarıya boyalı. Ancak iki mekan arasındaki tek benzerlik bu renk. Yeni yıkanmış beyaz gömleğinin üzerine mavi bir kravat bağlamış olan şoför, bavulları bizzat taşıyıp dikkatlice bagaja yerleştiriyor. Ardından koşarak kapıları açıyor ve yolcular bindikten sonra nazikçe uyarıyor: ‘‘Lütfen kemerlerinizi bağlayın. Yaklaşık 7 dakika sonra oradayız.’’ İki kişilik bu transferin yolculara maliyeti 200 dolar. Ancak bu taksi eski bir Cadillac değil, 2 motorlu bir pırpır uçak.

Mustique'e hoşgeldiniz! Bu kısa uçuş sevimli Karaib adasında yaşanacak güzel anlar öncesinde alınmış leziz bir aperatif etkisi yaratıyor. Ultra zenginliğin muhteşem büyüsünün hüküm sürdüğü, sessiz, temiz, bakımlı, ihtişamlı ve güvenli ada, sanat kataloglarından çıkmış bir manzarayı andırıyor. Minik okuldan benzin istasyonuna kadar herşey muhteşem bir katalog manzarası gibi görünüyor. Burası, dünyanın en zengin 10 bin kişisine hitap etmek için hazırlanmış çok lüks bir tatil köyü. Mustique Company Ltd'ye fark ettirmeden adaya gelmek ya da gidebilmek imkansız. Adada kapı kilitlemek ya da herhangi bir şeyi kilit altında tutmaya da gerek yok. En değerli mücevherleri bile odanın ortasında ya da kumsalda bırakarak gönül rahatlığıyla denize girmek ya da gezintiye çıkmak mümkün.

Fiyatlar sanıldığından ucuz

Dünyanın en ünlü insanları burada hiçbir rahatsızlık duymadan sıradan insanlarmış gibi konaklayabiliyor. Adada her biri birbirinden şık ve haftalık devreler halinde kiralabilen 80 villa bulunuyor. İhtişam bu kadar yüksek olmasına rağmen fiyatlar aslında makul. Adadaki villalarda bir kişi için haftalık kira ücreti 770 mark. Bu bedele otomobil kirası ve hizmetkarların (aşçı, hizmetçi, bahçıvan, vb) ücretleri de dahil. İngiliz koloni devrinin saf lüksünü tadabilmek için fazla büyük bir rakam değil. Her ne kadar lüks olsa da adanın gece yaşamının pek hareketli olduğu söylenemez. Basil's Bar, Guest House Firefly ve Cotton House Hotel dışında adada herhangi bir gece aktivitesi imkanı yok. Tabii eğer bir kriket maçı seyretmekten hoşlanmıyorsanız.

Paparazzilerden uzak yaşıyorlar

Ada güvenlik, konfor ve kişiye özel hizmet konusunda dünyanın en yüksek standartlarını sunuyor. Mick Jagger bu adada rahatsız edilmeden kanoya binip dalışlar yapabiliyor, imza budalası hayranlarının saldırısına uğramadan gezintiye ya da alışverişe çıkabiliyor, Prenses Margaret asil bedenini paparazzilerin kurbanı olmadan güneş ışıklarına bırakabiliyor.

Kaynak: