Ege Haberleri

EGE

  Süper Savcı tazminat ödeyecek

  Bahri KARATAŞ / İZMİR (DHA)
  09.12.2009 - 20:05 | Son Güncelleme:

  İzmir Valisi Cahit Kıraç’ın, “Yetkilerim alınmasaydı Vali’yi de alacaktım” dediği iddiasıyla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök’e açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davasında, Savcı Gök 5 bin TL, haberi yapan gazete de 5 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

  İzmir’de onlarca çeteye operasyon yapan ve adı “Süper Savcı”ya çıkan Murat Gök aktif görevlen alınıp duruşma savcısı yapılmıştı. Savcı Gök, “Böyle bir şey niye yapıldı anlamış değilim. Bazı kişilerin yaptığım işler zoruna gitti. Arı kovanlarına çomak soktum. İşleri ve düzenleri bozuldu. Daha çok kişi alacaktım” dedi.
  “Valiyi de alacaktım” demişti
  Gök’ün, “Yetkilerim alınmasaydı valiyi de alacaktım” diyerek İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, işadamları ve tanınmış bir kooperatifin yöneticilerine yönelik de operasyon yapmayı planladığını, listede 2 bin kişinin olduğunu söylediği haber ise bir ulusal gazetede yayınlandı. Bu iddia üzerine Vali Kıraç, Savcı Gök’ü hem Adalet Bakanlığı’na şikayet etti, hem de hakkında tazminat davası açtı. Gök’ün 10 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum edilmesini istedi. Kıraç haber yapan gazeteden de tazminat talebinde bulundu.
  İzmir 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davada, Yargıç, Kıraç’ın mağduriyetine karar verip, Savcı Gök’ü 5 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Yargıç, haberi yapan gazeteyi de 5 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı