Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Süper Loto, Sayısal’ın iki katı ikramiye ile başlıyor

  Hürriyet Haber
  16.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.10.2007 - 21:52

  Milli Piyango İdaresi’nin "Perşembe Loto"su olarak da adlandırdığı yeni oyunu "Süper Loto", bu hafta şans oyunları arasındaki yerini alıyor.

  Sayısal Loto’nun özelliklerine sahip yeni oyunda, 1’den 54’e kadar dizilen sayılar bulunacak. Süper Loto oynayanlar, her kolonda yer alan 54 numaradan 6 tanesini seçecek ve her kolon için 1 YTL ödeme yapacak. Bu şekilde Süper Loto’da her 1 kolona, Sayısal Loto’nun 2 katı ücret ödenecek. Süper Loto kuponları, sayısal oyun bayilerine her hafta Cuma sabahından, Perşembe günü akşamına kadar yatırılabilecek. Vatandaşlar, diğer oyunlarda olduğu gibi isterlerse kendileri işaretleme yapacak, isterlerse de makinelere oyun oynatabilecek. Haftalık çekilişler de, her Perşembe akşamı, TRT stüdyolarında "Süper Gece" adlı özel program eşliğinde gerçekleştirilecek. TRT-1 kanalından canlı olarak yayınlanacak çekilişte 54 numaradan 6 tanesini bilenler, en büyük ikramiyeyi kazanacak. 6’nın yanı sıra bir kolonda 5, 4 ve 3 rakamı tutturanlar da, ikramiye alacak.

  İLK OYUN 19 EKİM: Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak, "Perşembe Lotosu" olarak da adlandırdıkları yeni oyunun, 19 Ekim Cuma sabahından itibaren oynanmaya başlanacağını bildirdi. Balak, oyunla ilgili ilk çekilişin de 25 Ekim Perşembe akşamı gerçekleştirileceğini söyledi. Toplam hasılatın yarısının dağıtılacağı Süper Loto’da, 6 rakamı tutturmanın Sayısal Loto’dan daha zor olacağına belirten Balak, şöyle konuştu: "Süper Loto’da devir sayısına da hiç bir sınırlama getirmedik. Hem 6’yı tutturma olasılığının zorluğu, hem de devir sayısında kısıtlama bulunmaması nedeniyle büyük ikramiye haftalar boyunca devredebilir. Bu yüzden büyük ikramiye diğer oyunlarımıza göre çok daha yüksek olacak. Bu şekilde yüksek ikramiye beklentilerine de cevap verecek. Ayrıca kolon ücretinin Sayısal Loto’nun 2 katı tutulması nedeniyle de bu oyunda hasılat fazla olacak. Bu şekilde Süper Loto, daha ilk hafta, Sayısal Loto’nun 2 katı ikramiye verecek."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı