« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süper Lig'de yerliye dönüş

18 kulübün 15’i takımlarını Türk hocalara emanet ederken, yalnızca F.Bahçe, G.Saray ve A.Gücü sezona yabancı hocalarla "merhaba" diyecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

LİGİMİZDE önümüzdeki sezon yerli kaleciden sonra yerli teknik direktör furyası yaşanacak. Üç büyüklerin tercihlerini yerli kalecilerden yana kullanmasından sonra, 18 kulübün 15’i de yerli hoca ile sezona girmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki sezon Fenerbahçe, Galatasaray ve Ankaragücü dışında kalan kulüplerin hepsi takımlarını yerli hocalara emanet etti.

Geçen sezon 9’u yabancıydı

Süper Lig’de geçen sezon 9 takım -Fenerbahçe Arthur Zico, Beşiktaş Jean Tigana, Galatasaray Erik Gerets, Trabzonspor Sebastian Lazaroni, Gaziantepspor Walter Zenga, Denizlispor Faruk Hadzibegiç, Ankaragücü Bozinoksi, Sakaryaspor Nejat Biyediç ve Sivasspor Karol Pecze- sezona başlamışlardı.

Lige yabancı antrenörlerle başlayan 6 kulüp, bir süre sonra takımlarını Türk teknik adamlarına emanet etti. Trabzonspor lige Sebastian Lazaroni’yle başladıktan 4 hafta sonra takımı Ziya Doğan’a teslim ederken, Denizlispor Faruk Hadzibegiç’in yerine Güvenç Kurtar’ı, Gaziantepspor Walter Zenga yerine Erdoğan Arıca’yı, Ankargücü Bozinoski yerine Hikmet Karaman’ı, Sakaryaspor Nejat Biyediç yerine Şaban Yıldırım’ı ve Sivasspor Karol Pecze yerine Bülent Uygun’u takımın başına getirmişti.

İŞTE SÜPER LİG’İN HOCALARI TAKIMT.DİREKTÖRÜLKESİ

F.BahçeArthur ZicoBrezilya

G.SarayK.H.FeldkampAlmanya

BeşiktaşErtuğrul SağlamTürkiye

A.GücüH.P.BriegelAlmanya

Ank.SporAykut KocamanTürkiye

G.BirliğiFuat ÇapaTürkiye

BursaBülent KorkmazTürkiye

Ç.RizeSamet AybabaTürkiye

DenizliGüvenç KurtarTürkiye

GaziantepMesut BakkalTürkiye

İstanbul BŞB.Abdullah AvcıTürkiye

G.Birliği OFTAŞOsman ÖzdemirTürkiye

KasımpaşaKadir ÖzcanTürkiye

KayseriTolunay KafkasTürkiye

KonyasporNurullah SağlamTürkiye

SivasporBülent UygunTürkiye

TrabzonZiya DoğanTürkiye

V.ManisaGiray BulakTürkiye


Bunları da Beğenebilirsiniz