« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süper Lig'de şampiyon olacağız

Bank Asya 1. Lig'de oynadığı play-off final maçında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u 1-0 mağlup ederek Spor Toto Süper Lig'e yükselen Orduspor'un kulüp başkanı Nedim Türkmen, “Bu takımı Süper Lig'de 3 yıl içinde Avrupa'da oynatacağız, 5. yılımızda ise Süper Lig şampiyonu yapacağız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ordu'da mor-beyazlı ekibin 26 yıl sonra Süper Lig'e çıkmasının sevinci yaşanırken, Orduspor'un kente yapacağı katkılar yönünden de beklentiler arttı.

Türkmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iddialı olduklarını vurgularken, Orduspor'un Süper Lig'e çıkmasından dolayı tarifi anlatılmaz bir mutluluk ve sevinç yaşadıklarını söyledi.

Orduspor'u söz verdikleri gibi Süper Lig'e yeniden çıkarmayı başardıklarını söyleyen Türkmen, şunları kaydetti: “Sezona 'Süper Lig'e Yürüyüş” sloganı ile başlamıştık. Lig'de dönem dönem inişli-çıkışlı süreçler yaşamış olsak da Süper Lig'e çıkma umudumuzu hiçbir zaman kaybetmemiştik. Bugün gelinen süreçte sözümüzü yerine getirdiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz. Orduspor artık Süper Lig'de, Orduspor'un Süper Lig'e çıkmasıyla Ordu da adeta Süper Lig'e çıktı. Bundan sonra Ordu adına her şey daha güzel olacak. Süper Lig'e çıktığımız için taraftarlarımızın ne kadar mutlu olduklarını gözlerinden anlamak mümkün. Bu yıl taraftarlarımız da bizi hiç yalnız bırakmadı. Bu şampiyonluk ve Süper Lig tüm taraftarlarımıza armağan olsun.”

Süper Lig hazırlıklarına zaman kaybetmeden başlayacaklarını da vurgulayan Türkmen, “İlk hedefimiz takımın tamamını tutmak. Sonra gerekli takviyeler yapmak. Hocamız Metin Diyadin ile zaten 1 yıl daha sözleşme imzalamıştık. Artık Süper Lig'deyiz ve ona göre planlarımızı yapmamız gerekiyor. Adımlarımızı da ona göre sağlam atmalıyız” dedi.

Türkmen, Orduspor'un Süper Lig'e çıkmasından dolayı takıma ve teknik heyete yaklaşık 5 milyon TL prim dağıtacaklarını da sözlerine ekledi.

“ORDU'NUN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAKTIR”

Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Orduspor'un Spor Toto Süper Lig'e çıkmasından dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade etti. Orduspor'un Süper Lig'e çıkmasının Ordu'ya bir çok alanda katkı sağlayacağını söyleyen Torun, “En önemlisi Orduspor, Ordu'nun tanıtımında ciddi bir rol oynayacaktır. Bu zamana kadar Orduspor'un Ordu'yu nasıl tanıttığını çok iyi biliyoruz. Bundan sonra da bu tanıtımların Orduspor ile devam etmesi lazım. Orduspor bizim için önemli bir değerdir. Bu markayı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ordu'nun tanıtımını yapmak için zaman zaman ciddi paralar da harcanmakta. Artık ciddi paralar harcamak yerine Orduspor'un ismiyle ciddi tanıtımlar yapılmalıdır. Ordu'nun ismi bundan sonra Orduspor'la daha çok anılacaktır. Bundan hiç şüphemiz yoktur” diye konuştu.

“ORDUSPOR'UN SÜPER LİG'E ÇIKMASI ORDU'YU ADETA UÇURUR”

Öte yandan, Orduspor'un Spor Toto Süper Lig'e çıkması iş dünyasında da heyecan yarattı. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, “Orduspor'un Süper Lig'e çıkması ilimize ciddi anlamda katkılar sağlayacaktır” dedi. Orduspor'un Süper Lig'de olmasıyla birlikte kentin göç veren değil göç alan bir kent haline geleceğini belirten Şahin, “Özellikle Samsunspor ve Trabzonspor'un da Süper Lig'de olması bu iller arasında yeniden güçlü bir dayanışma sağlayacaktır. Hafta sonları Ordu'da ciddi bir hareketlilik yaşanacaktır. Bu hareketlilikten bütün esnaflarımız yararlanacaktır. Orduspor'un Süper Lig'e çıkması A'den Z'ye her yönüyle Ordu'ya yarayacaktır” diye konuştu. Şahin, Orduspor'un Süper Lig'e çıkmasının ardından Ordu-Giresun Havaalanı'nın artık zorunlu bir ihtiyaç olduğunu da belirterek, “Bir an önce hava alanımız inşaatına başlanmalı ve tamamlanmalıdır” dedi.

“ESNAFIN TİCARETİ HIZLANACAK”

Ulusal Fındık Konseyi Başkanı ve Ordu Ticaret Odası Başkanı Necdet Gürsoy ise Orduspor'un Süper Lig'e çıkmasıyla birlikte Ordu'da ki bütün esnafların ticaretlerinin hızlanacağını söyledi.
Orduspor'un her yönüyle kente katkı sağlayacağını vurgulayan Gürsoy, “Orduspor Ordu'nun bir markasıdır. Bizler Ordulu olarak bu markayı iyi değerlendirmeliyiz. Hatta Ordu'nun ortak sorunlarına Orduspor'la beraber çare bulabiliriz. 26 yıl aradan sonra Ordu'nun markasını iyi kullanmalıyız” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler