« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süper Lig'de bir istifa daha... Ertuğrul Sağlam görevi bıraktı

Eskişehirspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, görevi bıraktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eskişehirspor'da beklenen oldu ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam istifa etti.

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını 16 puanla 13. sırada tamamlayan kırmızı siyahlı takımın teknik patronu Sağlam, yöneticilerin bütün çabalarına rağmen görevi bırakma kararından dönmedi.

Ertuğrul Sağlam dün Gaziantepspor'a kendi sahalarında 3-1 yenildikleri maçtan sonra yaptığı açıklamada, istifa sinyallerini vermişti. Sağlam, görevi bırakacağını şu sözlerle ima etmişti:

Süper Ligde bir istifa daha... Ertuğrul Sağlam görevi bıraktı ESKİŞEHİR, EVİNDE GAZİANTEP'E YENİLDİ

"BU KADROYLA BEKLENTİLERE CEVAP VEREMEYİZ"
"Bu şartlarda bu imkanlarla, bu oyuncu grubuyla beklentilere cevap vermemiz zor. Böyle olunca herkesin motivasyonu bozuluyor. Taraftar da biz de üzülüyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ancak bu kadar oldu. Ben yine de en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Oyuncuların ve camianın motivasyou açısından bazı şeylerin değişmesi gerektiği ortaya çıktı. Bunu da yapmak lazım. Bakalım inşallah bundan sonrası Eskişehirspor için daha hayırlı olur."
"Sıkıntılı bir ortamda zor şartlarda mücadele ediyoruz. Futbolda başarılı olma adına birçok değer eksik. Buna rağmen 1 buçuk senedir yoğun şekilde çalışıyoruz. Ancak daha iyisini yapacağımızı düşünmüyorum. Oyuncuların da motivasyonunun yeniden başlaması için bir şeylerin değişmesi gerekecek."

Ertuğrul Sağlam'ın yerine teknik direktör arayışına başlayan Eskişehirspor yönetiminde Önder Özen ve Michael Skibbe'nin adları ön plana çıktı.

Süper Ligde bir istifa daha... Ertuğrul Sağlam görevi bıraktı ESKİŞEHİRSPOR'DA ÖNDER ÖZEN SESLERİ

ESKİŞEHİRSPOR: HOCAMIZIN İSTİFASI KABUL EDİLDİ

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Fatih Sezer, "Hafta sonu oynanan Gaziantepspor maçının ardından Sağlam'ın sunduğu istifası, bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında kabul edildi" dedi.

Sağlam'ın istifasının ardından yerli yada yabancı teknik direktör ile anlaşılıp, anlaşılmayacağı konusunda, yönetim kurulu toplantısının ardından karar verileceğini kaydetti.

Futbolculardan Erkan Zengin konusunda da açıklamalarda bulunan Sezer, oyuncunun transferi konusunda kesinleşen bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler