Süper Lig’de 2014-2015 sezonunda toplam 42 hakem görev yapacak

Hürriyet Haber
28.08.2014 - 13:03 | Son Güncelleme: 28.08.2014 - 15:56

Yeni sezonda Sarper Barış Saka ilk kez Süper Lig’de düdük çalacak. Geçen sezon maç yöneten hakemlerden Kuddusi Müftüoğlu mesleği bıraktı. Hakemlerin çoğunluğunu mühendis ve öğretmenler oluşturuyor.

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nca görevlendirilen hakemler, bu sezon Süper Lig’e 14 ayrı bölgeden geliyor. Ligde 5 takımı bulunan İstanbul, 11 hakemle bu alanda da çoğunluğu oluşturuyor. Ayrıca, Ankara ve İzmir’den de 6’şar hakem düdük çalacak. Bunun yanı sıra Trabzon ve Manisa’dan 4’er, Antalya’dan 3, Balıkesir, Denizli, Edirne, Kayseri, Konya, Malatya, Sakarya ve Yalova’dan da birer hakem yer alıyor.
Süper Lig’de yeni sezonda görev yapacak hakemler içinde en kariyerlisi Cüneyt Çakır... 2014 FIFA Dünya Kupası’da bu yaz 3 maç yöneten Çakır’ın yanı sıra, Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan, FIFA kokartlı hakemler olarak ligde düdük çalacak.

TAYFUR ÖZKAN SAKATLIĞI ATLATTI
ÜST Klasman Hakem listede yer alan Sarper Barış Saka, bu sezon ilk kez Süper Lig’de görev yapacak. Geçen sezon ilave yardımcı hakem kadrosunda bulunan Saka, Süper Lig’de ilk kez hakem olarak maç yönetecek. Bu arada, yaşadığı ağır sakatlık nedeniyle geçen sezon görev alamayan Tayfur Özkan yeni sezonda listede bulunuyor.
Öte yandan, geçen sezon Üst Klasman Hakem listesinde yer alan Kuddusi Müftüoğlu, hakemliği bıraktı. Spor Toto Süper Lig’de yeni sezonda görev yapacak 42 hakem, çeşitli meslek gruplarından geliyor. Meslek grupları içinde 10 isimle öğretmen ve eğitimciler, 5 isimle de mühendisler çoğunluğu oluşturuyor. Bu sezon görev yapacak hakemlerin meslekleri içinde ayrıca, doktor, emlakçı, kimyager, yönetici, danışman, muhasebeci, eczacı, sigortacı, satış-pazarlamacı, müteahhit, grafiker, diş hekimi, akademisyen ve işletmeci de yer alıyor.

En genç isimler Saka ve Bitigen
LİGDE bu sezon görev yapacak hakemler içinde en gençleri, 31 yaşla, Süper Lig’de ilk sezonunu geçirecek Sarper Barış Saka ile ikinci sezonunu yaşayacak Abdulkadir Bitigen... 44 yaşındaki Mustafa Kamil Abitoğlu ve Yunus Yıldırım ise düdük çalacak hakemler arasında en yaşlıları olarak ön plana çıkıyor.

HAKEMLER VE ASIL İŞLERİ
Cüneyt Çakır İşletmeci
Fırat Aydınus Mühendis
Bülent Yıldırım Yöneticilik
Hüseyin Göçek Yöneticilik
Halis Özkahya Öğretmen
Barış ŞimşekMühendis
Mete Kalkavan Mühendis
D. Ateş BitnelEğitimci
Ferhan Kestanlıoğlu Kimyager
Ali Palabıyık İletişim-Telekom
Özgüç Türkalp Emlakçı
Y. Kemal Uğurlu Sigortacı
M. Kamil Abitoğlu İşletmeci
Kutluhan Bilgiç Satış-Pazarlama
Mustafa Öğretmenoğlu Muhasebe
Onur Karabaş Eğitimci
İlker Meral Eczacı
Serkan Tokat Öğretmen
Volkan BayarslanMühendis
Serkan Çınar Eğitimci
Erkan Engin Satış-Pazarlama
Murat Özcan Satış-Pazarlama
Alper Ulusoy Mühendis
Özgür Yankaya Öğretmen
Hakan Ceylan Satış-Pazarlama
Özkan Çeliker Doktor
Koray Gençerler Ticaret
Tolga Özkalfa Diş hekimi
Hüseyin Sabancı Ticaret
Çağatay Şahan Akademisyen
Murat Türker Eğitimci
Yunus Yıldırım Öğretmen
Abdulkadir Bitigen Diş hekimi
M. İlker Coşkun Danışmanlık
Suat Arslanboğa Ticaret
Deniz Çoban Öğretmen
Süleyman Abay Grafiker
Mustafa Aydın Yöneticilik
Bülent Birincioğlu Öğretmen
Abdullah Yılmaz Öğretmen
Tayfur Özkan Mühendis
Sarper Barış Saka Ticaret

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı