Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süper Kupa maçı Çakır'ın

Ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Pazar günü Yeni Erzurum Stadı'nda oynanacak TFF Süper Kupa maçını FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır yönetecek.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Erzurum'da Pazar günü saat 20:55'te başlayacak maçta, Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak. Süleyman Abay ise karşılaşmanın dördüncü hakemi olacak.

BİLET KUYRUĞUNDA SAHUR

İLK DEFA ÇİZGİ HAKEMLERİ

Merkez Hakem Kurulu (MHK), TFF Süper Kupa ile birlikte bir ilke imza atarak, bu maçta çizgi hakemlerini görevlendirdi. Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek, kritik mücadelede çizgi hakemi olarak görev yapacak. TFFHGD Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı da Galatasaray-Fenerbahçe finalinin gözlemcisi olacak.

SÜPER KUPA BİLETLERİ SATIŞTA

EURO 2012 EKİBİ TAM KADRO

EURO 2012'de görev alarak, 16 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonası'nda maç yöneten ilk Türk hakemi olan Cüneyt Çakır ile Çakır'ın yönettiği 3 maçta da kendisine yardımcılık yapan FIFA kokartlı hakemler Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek ile FIFA kokartlı yardımcı hakemler Tarık Ongun ve Bahattin Duran, firesiz olarak TFF Süper Kupa 2012'de ekipçe görev yapacak.

ÇAKIR'IN İLK SÜPER KUPASI

Cüneyt Çakır, Pazar günkü maçla hakemlik kariyerindeki ilk TFF Süper Kupa karşılaşmasına çıkacak. Çakır, daha önce Şanlıurfa'da oynanan 2010 Ziraat Türkiye Kupası finalini yönetmişti. EURO 2012'de biri yarı final olmak üzere 3 karşılaşmada düdük çalan Çakır, İspanya-İtalya arasındaki Avrupa Şampiyonası finalinde dördüncü hakem olarak görev yaptı.

Çakır şimdiye kadar 64 uluslararası maç yönetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler