« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süper Kupa bize verilmeliydi

Levent Erdoğan, “Süper Kupa, akla, mantığa, sporu bilen kişilere göre 2 kupayı da kazanmış takıma müsabaka yapılmaksızın verilir” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Asbaşkanı Levent Erdoğan, F.Bahçe ile oynanan Süper Kupa maçının hakemi Yunus Yıldırım’a tepki gösterirken, normalde kupanın maç yapmadan kendilerine verilmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan, ‘’Sezon başında oynanan, benim nazarımda bir hazırlık maçı olsa da F.Bahçe-Beşiktaş maçlarındaki hataları ile ünlü bir hakemin bu karşılaşmada görevlendirilmesi düşündürücüdür. F.Bahçe’nin hakem hatalarıyla kazanılmış galibiyetlere ihtiyacı yoktur’’ diye konuştu.

Erdoğan, ‘’Süper Kupa kime verilir?  Süper Lig’i ve Fortis Türkiye Kupası’nı kazanan şampiyon takımların arasında yapacakları müsabaka neticesinde galip gelen takıma verilir. Akla göre, mantığa göre, sporu bilen kişilere göre 2 kupayı da kazanmış olan şampiyon takıma müsabaka yapılmaksızın verilir. Doğrusu budur. Yanlış bir uygulama yapılmıştır. Beşiktaş iyi sinyaller verdi. 1 veya 2 transfer yapmak istiyoruz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler