Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Moldovalı geline süper yardım

  Hürriyet Haber
  06.06.2017 - 06:51 | Son Güncelleme:

  Mersin'de yaşayan bir Türk ile evli olan Natalia Özışık, kimliğini değiştirmek için Emniyet Müdürlüğü’ne başvurdu. Ancak Özışık'a oturma izni olmadan Türkiye’de kaldığı için 3 bin TL ceza kesildi. Moldovalı gelinin yardımına ise kayınvalidesi yetişti

  Mersin’de Yunus Emre (35) ve Natalia Özışık (37) evlendikten sonra genç kadına, kimliğini değiştirmek için başvurduğu Emniyet Müdürlüğü’nde, oturma izni almadan Türkiye’de kaldığı için 3 bin TL idari para cezası kesildi. Geçen süreçte borcu ödeyemeyen genç kadın, arkadaşlarının düğününe katılmak üzere Eylül 2016’da gittiği Yalova’da yol kontrolünde yakalandı. Natalia, oturma izni olmaması ve sistemde borcu göründüğü için sınırdışı edildi.

  Gazete Habertürk'ten Beycan Üçkardeş'in haberine göre Koca, eşinin sınırdışı edilmesinin ardından çocukları 6 yaşındaki Yüsra ile 7 yaşındaki Tahir’e bakmak için işinden ayrılmak zorunda kaldı. Eşinin dönmesi için parayı bulamayan Yunus Emre Özışık’ın imdadına kayınvalidesi Fatma Aydın yetişti. Aydın, emekli arkadaşlarıyla birlikte faiziyle 15 bin lirayı geçen cezayı çektikleri krediyle ödedi, Natalia Türkiye’ye dönüp çocukları ve eşine kavuştu. Aylar sonra çocuklarına kavuşan Natalia Özışık “Kayınvalidem sağ olsun” dedi. Fatma Aydın da “Yardım edenlerden Allah razı olsun. Gelinimi havaalanında karşıladım” diye konuştu.

  Etiketler: Moldova , Gelin , kayınvalide
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı