Ege Haberleri

EGE

  Süper babalara süper dernek

  Burcu TANER KARATAY
  02.10.2015 - 16:19 | Son Güncelleme: 02.10.2015 - 16:19

  Türkiye’nin ‘tek kişilik kan ordusu’ olarak tanıdığı Serhat Aytan, ‘Yol arkadaşlarım’ dediği, çocukları lösemi tedavisi gören 3 baba, hastaneye bebek bezinden ıslak mendile kadar pek çok yardım taşıyan bir gönüllü, yağmur-çamur demeden hayat vermek için koşturan düzenli kan bağışçıları yine el ele verdi.

  Hürriyet EGE’nin haberiyle ülke gündemine oturan ‘Kan Ordusu Projesi’, şimdi ‘İzmir Kan Ordusu Derneği’ olma yolunda ilerliyor. Merkezi Bornova Küçükpark’ta bulunacak dernek, kan ve trombosit bağışı yaparak ya da iyilikte bulunarak onlarca hastanın hayatına dokunmak isteyenlere çatı görevi üstlenecek. Aynı zamanda da evlatları için soğuk demeden banklarda yatan, sıcak yemeğe hasret ‘Süper Babalar’a dost kapısı olacak.

  Süper babalara süper dernek

  Tatlı heyecan

  Süper babalara süper dernek

  Dernek için bir apartman dairesi bulduklarını, bürokratik aşamalarda da sona geldiklerini belirten Serhat Aytan, “En büyük desteğimiz çocuklarımızın aileleri ve bağışçılarımız. Böyle bir dernek zaten ancak bu şekilde el ele kurulabilirdi. Hepimizde tatlı bir heyecan var” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı