Ege Haberleri

EGE

  Süper anneanne

  Hürriyet Haber
  10 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 10 Eylül 2000 - 00:01

  Torunlarına okul öncesi eğitim sağlayacak uygun kreş bulamayan ev hanımı Kadriye Çatal, 20 milyar lira harcayarak kreş açtı. Modern çocuk evine 40 çocuk kayıt yaptırdı

  ÇANAKKALELİ ev hanımı Kadriye Çatal, çalışan iki kızının biri 7 aylık, diğeri 4 yaşındaki çocuklarına evinde bakmaya başladı. Okul öncesi eğitim yaşına gelen torununa bakımevi arayan 45 yaşındaki anneanne, Çanakkale'deki 6 kreşi eğitim ortamı ve fiyatları nedeniyle uygun bulmadı.

  Aileden destek

  KADRİYE Kadriye Çatal, büyük şehirlerdeki gibi bilgisayarlı, oyun odalı kreş açmak için ailesinin de desteğiyle harekete geçti. Kadriye Çatal, İnönü Caddesi'nde üç katlı bir bina kiralayıp, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden izin alarak kreş kurdu.

  Görkemli açılış

  YAKLAŞIK 20 milyar liraya malolan 3-6 yaş arası 40 çocuk kapasiteli kreşe küçük torunu Asrın Ece'nin ismini veren Çatal, açılış töreni düzenledi. Oyun salonu, yatakhane, yemekhane, bilgisayar odası bulunan Asrın Çocuk Bakımevi'nin açılışını yeni Vali Süleyman Kamçı yaptı.

  Vali'den teşekkür

  Kreşi gezen Vali Kamçı, kentteki Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü denetimli 7'nci çocuk bakımevi için Kadriye Çatal'a teşekkür etti. Vali Süleyman Kamçı, ‘‘Vatandaşların eksikliklere duyarlı olması ve girişimcilik ruhu taşıması bizi memnun ediyor. Herşey devletten beklenmemeli’’dedi. Bilal AKSUNGUR / ÇANAKKALE

  EĞİTİM ÖNEMLİ

  Artık 40 torunu var

  ÇANAKKALE'ye modern bir çocuk bakımevi kazandıran ev hanımı Kadriye Çatal, ‘‘Çanakkale'deki çocuk bakımevleri iyi, ancak hem bütçeye uygun hem de okul öncesi iyi eğitim veren, bilgisayar kullanmayı öğreten bir yer bulamamıştık. Kızlarımın ve damatlarımın da desteğiyle bu işe giriştik. Artık iki değil, 40 torunum var’’ dedi. Eğitimin küçük yaşlarda başlaması gerektiğini vurgulayan Kadriye Çatal, ‘‘Çocukları çok seviyorum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan kızlarım Didem Alkaç ile Bilge Sürmen'in çocukları 7 aylık Asrın Ece ve 4 yaşındaki Bersu'nun üzerlerine titriyorum. Şimdi bütün vaktimi geçirebileceğim bir dolu torunum oldu. Çocukların ileride iyi ve başarılı vatandaşlar olmaları için eğitimin önemi gözardı edilmemeli’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı