« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süper Amatör Küme maçında olay çıktı

İstanbul Süper Amatör Küme 3. Grup`ta mücadele eden İFA Spor ile Dikilitaşspor arasında Ayazağa Atatürk Stadı`nda yapılan müsabaka sonrası olaylar çıktı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Süper Amatör'de olay

Maçı 1-0 kaybeden İFA Spor taraftarlarının protokoldeki Dikilitaş yöneticilerine taş ve sopalarla saldırması ile başladığı öne sürülen olaylar büyüdü.

Dikilitaş yöneticileri ve taraftarları stadın tesislerine girerek kendilerini korumaya çalıştı. İFA Sporlular soyunma odalarına zarar verdi, tesislerin camlarını kırdı. Maçla ilgisi olmayan Ayazağalı gençler ise stada zarar verildiğini belirterek, İFA Spor taraftarları ile kavgaya tutuştu. Kavga sonucu Ayazağa Spor`un eski kalecilerinden Hasan Tanış ile 4 kişi bıçaklarla ve sopa darbeleriyle yaralandı. Olayı duyarak stada gelen Ayazağalıların sayısının artması sonrası İFA Sporlu taraftarlar stadın hemen yanında bulunan Maslak Şehit Mürüvvet Akpınar Polis Merkezi`ne sığındı. Ayazağalıların karakola yürümesi üzerine olay yerine çok sayıda Çevik Kuvvet ekipi takviyesi yapıldı. Karakol önünde toplanan kalabalık polis ekipleri tarafından güçlükle dağıtıldı. ¨Bizler Ayazağa köylüyüz¨, ¨Burası Ayazağa buradan çıkış yok¨ şeklinde slogan atan gençler, Şişli İlçe Emniyet Müdürü Oktay Bulduk`un olay yerine gelmesi ile karakol etrafından uzaklaştırıldı. Vatandaşların uzaklaştırılmasının ardından İFA Sporlu taraftarlar Çevik Kuvvet otobüsleri ile emniyet müdürlüğüne götürüldü.Bu arada, çıkan olaylarda stadın soyunma odalarını tahrip olduğu, protokol tribünündeki camların kırıldığı görüldü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler