Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Suotel’in müdürünü transfer etti

Serdar Bilgili’nin Beşiktaş-Akaretler’de açtığı W Otel’i gezdim geçtiğimiz gün...

İç mimarisini Mahmut Anlar’ın yaptığı otele hayran kalmamak elde değil. 18 ay gibi kısa bir zamanda tamamlanan otel, lobisi, barı, restoranı ve odalarıyla dünya standartlarında, hatta belki daha da üstünde! İçinde dünyaca ünlü Uzakdoğu restoranı Spice Market’in de hizmet verdiği bu gösterişli otel için, Bilgili bir de transfer gerçekleştirmiş: Hillside Suotel’in genel müdürü Göktuğ Özdemir, bundan böyle W’de çalışacakmış.

Eski topraklar

Eski milli basketbolcularımızdan Barış Küce ve Ali Akatlı, aynı zamanda iki yakın dosttur... Yıllar öncesine dayanan arkadaşlıklarını bugüne de taşımayı bilen bu iki isme önceki akşam, City’s Alışveriş Merkezi’nde açılan Bar Code’da rastladım. Duyduğuma göre ortak projelere imza atmak üzerelermiş ama bu projeler hakkında şimdilik ser verip sır vermiyorlar.

Karnaval başlıyor

Swissotel ve Açık Kapı Derneği’nin işbirliğinde, GAP’in ana sponsorluğunda, Alfemo, Borusan, Emaar, Finansbank, Joker, Saran Sağlık ve Soyak’ın co-sponsorluğunda gerçekleştirilecek "Çocuk Karnavalı" için her şey hazır... Bu yıl 27 Nisan’da yapılacak olan geleneksel "Çocuk Karnavalı"nın geliri ile Cerrahpaşa Hastanesi’nde tedavi gören çocukların ve Çocuk Cerrahisi bölümünün ihtiyaçları karşılanacak. Açık Kapı Derneği’nin kurucularından Maide Kurttepeli, Suzan Keleş ve Berrin Yoleri "Atatürk’ün çok özel resimleri 27 Nisan’da Swissotel’de sergilenecek ve dernek yararına satışa sunulacak. Gün boyunca değişik konseptlerde hazırlanan odalarda çocuklar, Mad Science, Smart Kids, Max Licence, Treehouse, Faber, Yüzyıl Işıl Okulları ile SEV İlköğretim Okulu’nun etkinliklerine katılabilecek" dedi.

Serinin ilk partisi

Lounge müziğin yeni frekansı 100.2 Power XL Extra Lounge ve dünya modasının Türkiye’deki adresi V2K designers güçlerini birleştirdi. Sürpriz mekanlarda ve sürpriz isimlerin performanslarıyla yepyeni bir parti serisine imza atmaya hazırlanan iki grup, partilerin startını önceki gece 8İstanbul’da verdi. Eight Legs adlı dört kişilik İngiliz grup ve moda dünyasının en eğlenceli partilerine müzikleri ile renk katan Dandy&His Friends, bu renkli parti için İstanbul’da buluştu. Ayrıca, 2008 ilkbahar/Yaz sezonu itibariyle koleksiyonunu V2K designers mağazalarında satışa sunan Jesse Kamm da V2K designers’ın misafiri olarak partide yerini aldı. Cem Hakko, sevgilisi Ronit Gülcan, Emre Ergani ve Mine Narin de bu renkli gecede gözüme çarpan isimler arasındaydı.

Şimdi Amalfi moda

Gurme Turizm, 24-27 Nisan tarihleri arasında İtalya’nın ünlü Güney sahillerine bir tur düzenliyor. Napoli, Capri, Amalfi, Sorrento ve Positano’yu kapsayan bu tura rezervasyonlar çoktan başlamış. Napoli’nin hemen güneyinde yer alan Amalfi bölgesi, şu sıralar tatilcilerin favori yerlerinden biriymiş. Amalfi, kayalara oyulmuş kasabaları, kristal denizi, cana yakın insanları ve renkli sosyal yaşamıyla her yıl çok sayıda turisti bu bölgeye çekiyormuş. 299 Euro’luk bu tur için detaylı bilgiyi (0212) 251 24 24 no’lu telefondan alabilirsiniz.

Doğulu destekli barış albümü

DRUM (Dialogue, Respect, Understanding Through Music/Müzik Aracılığıyla Diyalog, Saygı ve Anlayış), ses getiren etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Türk pop müziğinin yeni seslerinden Sıla ile 2006 Latin Grammy Müzik Ödülleri’nde "En İyi Çağdaş Tropical Albüm" adayı olan Kolombiyalı topluluk Ciclon, barışın ritmini tüm dünyada bir albümle duyuracak. Prodüktörlüğünü Ozan Doğulu’nun üstlendiği "Shaker" adlı albüm, Sony BMG International etiketi ile yayınlanacak. "Shaker"da bir Türkçe, bir İspanyolca ve iki de Türkçe-İspanyolca olmak üzere toplam dört parça yer alıyor. Albümün tanıtım konseri, 26 Nisan’da Ghetto’da yapılacak.

Polis Balosu Çırağan’da yapıldı

Polis teşkilatının 163. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen Polis Balosu, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın himayesinde Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Ebru Gündeş’in sahneye çıktığı baloya katılan isimler arasında Mehmet Ali Erbil, Orhan Gencebay-Sevim Emre, Erdoğan-Tülin Demirören, Nevzat-Sacide Ayaz, Sema-Kutlu Aktaş ve Metin Akpınar da var. Bu arada Gündeş’ten sonra sahne alacak olan Cem Yılmaz, izleyici karşısına çıkmadan bir saat önce salondaki gazetecileri dışarı çıkarttı.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI