ÇORUM HABERLERİ

Sungurlu Meslek Yüksekokulu Toplam Öğrenci Sayısı 1027 Oldu

IHA
28.07.2015 - 13:57Son Güncelleme :

SUNGURLU MYO KAMPÜS ALANI

IHA

Hitit Üniversitesi, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, "Yeni kazananlarla birlikte öğrenci sayımız 1027’e ulaştı" dedi.
Karacif, "Açıklanan 2015 ÖSYS Yerleştirme sonuçlarına göre Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu tercih edilen bir Meslek Yüksekokulu olarak büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir" diye konuştu.
Okul Müdürü Karacif; "2015 ÖSYS Yerleştirme sonuçlarına göre; Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu, bir Program dışında diğer tüm Programlarda yüzde 100 doluluk oranına ulaşmıştır. Bilgisayar Programcılığı (Normal Öğretim), Bilgisayar Programcılığı (İkinci Öğretim), Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Çocuk Gelişimi (Normal Öğretim), Çocuk Gelişimi (İkinci Öğretim), Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama, Dış Ticaret Programlarının kontenjanları tamamen dolmuştur. Sadece İşletme Yönetimi Programında 12 kontenjan boş kalmıştır. Buna göre genel olarak yüzde 96 seviyelerinde doluluk gerçekleşmiştir. Bu sonuçlara göre ilçemizden, ilimizden ve Yurdumuzun dört bir köşesinden toplam 311 öğrenci Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulunu tercih etmiştir. Doğru tercih yaptığını düşündüğümüz bu öğrencilerimizin kayıt işlemlerini tamamlamaları halinde, kayıtlı öğrencilerimizle birlikte Sungurlu Meslek Yüksekokulu toplam öğrenci mevcudu 1027 olacaktır. Böylece, 2013 yılında 750, 2014 yılında 900 olan öğrenci mevcudumuz bu yıl 1000 hedefini geçmiştir. Önümüzdeki yıllarda kampüs çalışmalarımızın tamamlanmasıyla daha da yüksek hedeflere ulaşılacaktır.
OKULUMUZU TERCİH EDEN ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM
2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Ülkemizin dört bir köşesinden Üniversitemizi ve Sungurlu Meslek Yüksekokulunu tercih ederek Hitit Ailesi’ne yeni katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, aramıza hoş geldiniz diyoruz. 8 Bin yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan ve tarihin hemen her diliminde çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan bu güzel ilimizde genç, dinamik, alanında uzmanlaşmış akademik personeli ve öğrenci odaklı eğitim anlayışıyla gelecek için büyük ümitler vaad eden Üniversitemizi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ediyoruz.
2016 ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİ SAYIMIZ ARTACAK
Kampüs çalışmalarının tamamlanmasıyla, yeni açmış olduğumuz Fizyoterapi, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programlarımıza gelecek yıl öğrenci alınması hedeflenmektedir. Açmış olduğumuz bu üç yeni program da istihdam odaklı ve tercih edilirliliği çok yüksek olan programlardır.
KAMPUS İNŞAATI DEVAM EDİYOR
27 Haziran 2014’te temeli atılan Sungurlu Meslek Yüksekokulu kampüs inşaatı kapsamında yapılan çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir. Kampüs birinci etap inşaat çalışmaları kapsamında 10279 m²’lik kapalı alana sahip projede yaklaşık %43’lük kısım tamamlanmış olup, 2016 yılında kampüs çalışmalarının birinci etabının tamamlanması hedeflenmektedir. Kampüs ikinci etap çalışmaları kapsamında spor salonu, kongre kültür merkezi ile kreş yer almakta olup, Sungurlulu hayırsever işadamlarının yapacakları destekler ile ikinci etap inşaat çalışmalarının da kısa sürede tamamlanması planlanmaktadır.
AKADEMİK KADROMUZ GÜÇLENİYOR
Birkaç yıl öncesine kadar kendi öğretim elemanı sayımızdan fazla olan Milli Eğitim Kurumlarındaki 10-12 civarında öğretmenimizin destekleri ile yürütülebilen eğitim öğretim çalışmaları bugün sayısı 18 olan Yüksekokulumuz öğretim elemanlarınca yürütülmektedir. Bazı öğretim elemanlarımız doktora eğitimine devam etmektedir. Öğretim elemanlarımız, eğitim öğretim faaliyetleri yanında, yoğun şekilde akademik çalışmalar da yaparak kendilerini geliştirmekte, Üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun adını akademik camiada duyurmaktadır. Şu anda başvuru aşamasında olan dört akademik kadroya atama yapılması durumunda öğretim elemanı sayımız 22 olacaktır.
DESTEK OLAN HERKEZE TEŞEKKÜR EDERİZ
Yüksekokulumuzun bu gelişmeleri sağlamasında bizlerden desteklerini esirgemeyen sayın Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan başta olmak üzere, milletvekillerimize, yerel yöneticilerimize, Sungurlulu hayırsever işadamlarımıza, Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz personeline, ilçemiz sivil toplum kuruluşlarına ve ilçemiz halkına, sesimizi duyuran ilimiz ve ilçemiz basınına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Sungurlu Meslek Yüksekokulu Toplam Öğrenci Sayısı 1027 Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sungurlu Meslek Yüksekokulu Toplam Öğrenci Sayısı 1027 Oldu haberi güncellenecektir.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı