İZMİR HABERLERİ

SunExpress'ten Dünya Pilotlar Günü'nü kutlaması

Mehmet KURT/ İZMİR, (DHA)
30.04.2017 - 09:27Son Güncelleme :

TÜRK Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in pilotları, Dünya Pilotlar Günü nedeniyle İzmir'de bir araya geldi.

Mehmet KURT/ İZMİR, (DHA)

Gecede konuşma yapan SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı personele teşekkür ederek, "Biz çok büyük bir aile olduk. 27 yıl önce 57 çalışan, 1 uçakla yola çıkıldı, bugün geldiğimiz noktada ise 70 uçaklık filosuyla, 3 bin 800'den fazla üyesi, Antalya, Frankfurt, İzmir, İstanbul, Ankara'da baseleri olan büyük bir aileye dönüştük. Ve hepsinden önemlisi büyümeye de devam ediyoruz. Yaz sezonuna girdik. Artık bizi yoğun bir dönem bekliyor. O yüzden bir araya gelme fırsatı bulduğumuz bu özel gecede tekrar bütün pilotların Dünya Pilotlar Günü'nü kutluyorum" dedi.

Uçuş İşletme Müdürü Serdar Cebeci ise, "Dünya Pilotlar Günü, Türkiye'nin 1 numaralı uçuculuk brövesine sahip, havacımız Binbaşı M. Fesa Evrensev'in anısına, Türkiye Hava Yolu Pilotları Derneği (TALPA) yönetim kurulu kararıyla, 26 Nisan'dakutlanmaya başlandı. Daha sonra TALPA'nın önerisiyle, Uluslararası Havayolu Pilotları Dernekleri Federasyonu'nun (IFALPA) kararı ile 2014 yılından itibaren tüm dünyada 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü olarak kutlanmaya başlandı" dedi.

Gecede, SunExpress'te 25. yılını dolduran ve emekli olan kaptan Ali Teziş'e, 20. yılını dolduran İrfan Aslan'a ve 10. yılını dolduran Fatih Saygın'a plaket verildi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden SunExpress'ten Dünya Pilotlar Günü'nü kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 09 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SunExpress'ten Dünya Pilotlar Günü'nü kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı